Земляни стрімко жиріють. Танці і сенсори врятують світ?

Tags :

Вчені стверджують - земляни стрімко жиріють. Найбільша стрімко пухкіюча нація - американці. Підраховано - за останні п'ятдесят років ширина сидінь в кінотеатрах і театрах збільшилася на 15%. Це пов'язано з тим, що вік інформаційних технологій та науковий прогрес полегшують життя людей, переносячи фізичні навантаження на механізми. В останні ж роки, особливо у зв'язку з розвитком інтернету, все більше людей взагалі не виходить з дому, вважаючи за краще там і жити, і працювати. Відповідно, малорухливий спосіб життя сприяє порушенню обміну речовин і, як наслідок, ожиріння.

Найстрашніше, що схильність до ожиріння почала проявлятися вже навіть у дітей - адже багато хто з них воліють відвідуванню спортивних секцій гру за комп'ютером. Футбол, бейсбол, хокей - все це переноситься в інтернет, і замість всього тіла розвиваються тільки пальці.

А адже будь-яка дитяча школа танців для дітей корисніше будь-якого комп'ютера, якщо мова йде про здоров'я. Те ж саме стосується і дорослих. Вчені з'ясували, що танці - самий оптимальний вид фізичного навантаження для міських жителів. При цьому вони врахували такий важливий фактор, як лінь. Справа в тому, що футбол, басейн, регбі на увазі додаткові витрати часу на перевдягання, душ, а також час, щоб дістатися до басейну або спортзалу. В результаті чого годинне заняття може насправді розтягнутися на три години, а в наш вік, коли час - гроші, багато хто просто не можуть собі цього дозволити. Танці ж можна обладнати в будь-якому місці, де є відповідний для цього за площею зал, крім того, до нього не потрібні будь-які додаткові складні комунікації, крім електрики і вентиляції, які є скрізь.

Так що прогрес - це така собі палиця на два кінці. З одного боку статті про науку і техніку, в яких описуються останні досягнення - це плюс, оскільки нові технології підкреслюють могутності людського розуму. З іншого - мінус, оскільки прагне полегшити долю тіла розум робить йому ведмежу послугу.

Однозначно одне - сучасній людині треба якомога більше рухатися, причому з самого дитинства. Адже рух закладено в людській природі генетично. Інакше організм буде розвиватися неправильно, і тривалість життя буде скорочуватися, а сама людина стане більш схильний до різних захворювань.

Вже зараз учені намагаються виправити помилки своїх попередників, який винайшов комп'ютерні ігри. У недалекому майбутньому в футбол потрібно буде грати не клавіатурою і джойстиком, а власними ногами, до яких будуть прикріплені сенсорні датчики.