В Харківський університет мистецтв приходять надходити дедалі менш інтелектуально розвинені абітурієнти - завкафедрою акторської майстерності університету

Tags :

"Все більше і більше" дрімучі "абітурієнти приходять надходити до Харківського університету мистецтв ім.Котляревского, у порівнянні з тими, що приходили п'ять-шість років тому", - заявив 28 липня завідувач кафедрою акторської майстерності театрального факультету університету Леонід Садовський.

За його словами, швидше за все, низький культурний рівень абітурієнтів пов'язаний з тим, що вони "мало читали книг, а знання звикли черпати з інтернету". "Але ми не засмучуємося, тому що в академії їх будуть грунтовно вчити, і ми їх" підтягнемо ". Багато хто в ході підготовки до іспитів роблять для себе відкриття, читаючи ту чи іншу літературу, яку їм належить прочитати за програмою. Головне, що талановитих людей як і раніше багато ", - зазначив Л. Садовський.

За його словами, прийом документів до ВНЗ повинен був закінчитися 22 липня, після чого повинні були пройти іспити. Міносвіти продовжило прийом документів до 28 липня, але "оскільки і так всі встигли здати документи до 22-го, то і терміни іспитів переносити не стали". Тільки ввели додаткові іспити для тих кількох людей, які здали документи після 22 липня.

Як повідомив Л. Садовський, на іспитах майбутні актори читають монолог, байку, уривок з прози, показують етюд, виконують вокальне твір, танець і беруть участь в колоквіумі на перевірку загальної ерудиції. На акторські спеціальності було подано 120 заяв. "Для дівчаток-актрис в цьому році дано 6 бюджетних місць, для хлопчиків - 8. Вступні конкурси у дівчаток і у хлопчиків різні, але у дівчаток завжди більше, так як завжди більше дівчаток хочуть стати актрисами. Ми пропонуємо абітурієнтам вчитися за контрактом, але і на контракт теж є конкурс. Вже видно, що в минулому році конкурс був менше, ніж у цьому. Мабуть, тому, що дозволили використовувати сертифікати тестування минулих років ", - зазначив Л. Садовський.

Довідка "SQ". Навчальний процес в університеті мистецтв ім.Котляревского забезпечують 23 кафедри, на яких працюють 43 доктори наук і професори, 75 кандидатів наук і доцентів, 50 викладачів мають почесні звання України. На п'яти факультетах університету навчається 900 студентів.

Ліцензійний обсяг прийому на театральний факультет становить 420 чол., Держзамовлення - 36 чол. Держзамовлення на весь вуз складає 116 чол.