У вихідні під Києвом будуть святкувати День Ярила

Tags :

5-6 червня в "Парку Київська Русь" під Києвом відбудеться свято народних традицій та обрядів День Ярила.

Про це повідомив автор проекту "Парк Київська Русь", президент благодійної організації "Слов'янський фонд" Володимир Янченко.

Він нагадав, що ІІІ Міжнародний фестиваль "Парк Київська Русь" розпочався наприкінці квітня, а закінчиться в середині жовтня цього року. Таким чином, за словами В. Янченко, "Парк Київська Русь" претендує на потрапляння до Книги рекордів Гіннеса як найдовший фестиваль.

Автор проекту зазначив, що метою проведення фестивалю є популяризація давніх народних традицій та обрядів, демонстрація різноманітності і багатства нашої культури. В. Янченко сказав, що однією з таких традицій є святкування Дня Ярила, який у слов'янській міфології є богом Сонця і родючості.

"Під час свята ми зануримося в Старообрядне традиції наших предків, які дотепер живуть у нас. Ми намагаємося відстежити зв'язок між поколіннями, між минулим і сучасним. Вже пройшов фестиваль «Київська Русь XIII століття», попереду - фестивалі «Билини стародавнього Києва» IX-XI століть, Битва XV століття. Ми хочемо продемонструвати, наскільки різноманітна і багата наша культура. Саме тому виникла ідея відтворити давні народні обряди », - сказав В. Янченко.

Також організатори повідомили, що в програмі свята будуть театралізована постановка "Народження Ярила", стрибки через вогонь, танець "Зустріч Зими з Весною", виступи школи бойових мистецтв "Велика степ", хороводи з гостями свята.

У «Парку Київська Русь» обіцяють, що свято буде особливо насичений танцями та співом. "Родзинкою" фестивалю стануть виступи співачки Мечислава Гой. Вона запевняє, що володіє даром жівопеніе, який має цілющі властивості і позитивно впливає на тіло і душу слухачів. Своїм незвичайним вокалом співачка буде супроводжувати найяскравіші обряди свята.

Як повідомлялося, «Парк Київська Русь» є центром культури та історії, що створюється в селі Копачів Обухівського району Київської області. Головна мета - відтворення в масштабі 1:1 Дитинця Києва V-XIII ст. з максимальною історичною достовірністю та атмосферою Київської Русі. Загальна площа парку - 50 гектарів. Території Дитинця - 10 гектарів.

Дістатися до «Парку Київська Русь» з Києва можна за 45 хвилин. У вихідні дні з 9.00 в напрямку «Парку Київська Русь» курсують автобуси від станції метро «Видубичі» (зупинка біля «Фуршету»). Інтервал руху - 30 хвилин. Ціна проїзду - 20 грн. Вартість квитка у фестивальний день - 60 грн., Для пенсіонерів, студентів і дітей, - 40 грн., Для дітей до 7 років - безкоштовно.