У клубі будуть танці

Tags :

Нещодавно президент України розпорядився відремонтувати і відродити сільські клуби, яких у країні майже 16 тисяч.

Для цього в бюджет 2012 року закладуть кошти, які виділятимуть на допомогу фінансування реформи сільським і районним місцевим радам.

Львівщина також не пастиме задніх і силами ЛОДА підтримає культуру в селі. Про це повідомив керівник управління культури області Сергій Бурко.

— Як би не називалися культурні осередки — чи «Просвітою», чи Народними домами, чи звичайними клубами, — їх мережу (там, де є відповідне населення) варто зберегти, — зауважив чиновник і наголосив, що питання державного масштабу на Львівщині наразі в полі зору управління культури.

До речі, Віктор Яну-кович під час засідання гуманітарної ради закликав відроджувати не тільки клуби, а й бібліотеки. На додачу він наголосив у своєму виступі, що ра-тує за перегляд концепції роботи Міністерства культури і ревізію витрат. «Держава не має утримувати установи, які не впливають на духовність населення», — зауважив президент. Також Віктор Федорович пообіцяв збільшити фінансування на випуск української кінопродукції.

Ті, хто ще пам'ятає ха-ти-читальні та клуби з кінопоказами широкоекранних фільмів, подивуються ностальгії глави держави, бо минуле ніколи не можна повернути, адже нині інші виклики доби. Ніхто не братиметься за нерентабельний кінопрокат у селах, коли навіть бабусі на хуггорах мають телевізори, а прогресивні родини — ще й супутникові антени, які «ловлять» 100 каналів, щоб не думати про свою бідну «культурну програму» вдома.

Утім саме в селах іще залишилися ініціатори відродження культурних традицій. Вони беручкі до згуртування навіть приїжджих діток, коли в літні місяці не працюють шкільні гуртки. І якщо добре нагадувати місцевій раді про необхідність розвитку культури заради духовності, то й кошти знайдуться для ремонту бібліотеки та клубу в селі. Тоді на сільській сцені навіть вистави ставитимуть і даватимуть концерти аматорські колективи, а в бібліотеках знайдуться неінтернетівські видання художньої літератури. І такі культурологи місцевого розливу — найцінніший скарб, від якого й залежатиме збереження українських культурних традицій, бо такі справи тримаються на особистостях, які й «вибиватимуть» гроші у влади.

За матеріалами: Львівська газета