У Дніпропетровську відбудеться Всеукраїнський конкурс з акробатичним танців на жердині

Tags :

21 серпня 2010 у Дніпропетровську пройде Всеукраїнський конкурс з акробатичним танців на жердині «Перший Кубок України з Pole Dance 2010» за підтримки Української Асоціації Танців та Фітнес на пілоні.

Змагання збере професіоналів і любителів танцю на жердині (пілоні) з усієї України: Дніпропетровськ, Київ, Харків, а також гостей з Росії (Москви, Санкт-Петербурга) і Великобританії. За звання Чемпіона будуть боротися чоловіки і жінки в категорії «Соло» і в категорії «Дует».
Ще зовсім недавно танець з жердиною асоціювався з нічними клубами, стриптизом і вар'єте. За останні кілька років, підхопивши віяння Заходу, Шестова танець почав розвиватися і в Україні в несподіваному спортивному ключі, переступивши пороги клубів у танцювальні студії, а також у спортивні та фітнес-центри в якості скажено популярної колективної програми і самостійного спортивно-танцювального жанру.
Згідно з правилами участі в Першому Кубку України з Pole Dance 2010 виступу конкурсанта має включати в себе не менше 50% трюкових акробатичних елементів на жердині з танцювальними зв'язками, демонстрацію навичок володіння пілоном, фізичної сили, витривалості та рівноваги при виконанні трюків.
Під загрозу діскваліцікаціі потрапляє навіть часткове оголення, використання стрінгів і занадто відвертою хореографії.
Відповідно до сучасних уявлень (Української Асоціації), Танець з жердиною розділяється на 2 провідних напрямки:

* Артистичний Pole Dance
* Pole Fitness (спортивна категорія)

Представники обох напрями використовують металевий шест в своїх номерах, а також відкривають шкіру для дотику з жердиною під час виконання акробатичних трюків і вісов. Різниця в тому, що артистичне напрямок допускає костюмовані вистави, де широко використовуються аксесуари (перуку, капелюх, окуляри предмети одягу і т.д.). Тільки в артистичному Pole Dance популярністю користуються знамениті стрип-туфлі (босоніжки на високих підборах і платформі). Танцювальний зв'язки між виконанням елементів можуть належати до будь-якого напрямку. Pole Fitness відрізняється від Artistic жанру своєї спортивної спрямованості. Як у фігурному катанні або спортивної гімнастики, існує таблиця елементів на жердині («трюки і сукання», шпагати), відповідно до якої відбувається оцінка виступу спортсмена.
Трюки на пілоні нагадують циркову акробатику, гімнастику і хореографію одночасно: влючає в себе велику кількість шпагатів і вимагають серйозної фізичної підготовки.
До складу журі увійдуть провідні тренера-хореографи України та Росії за напрямом Pole Dance, переможці та призери міжнародних змагань, представники International Dance Organization (яка включає в себе 72 країни). Гості з Росії приїдуть з показовими виступами, а на наступний день після Змагання проведуть серію майстер-класів з танці та акробатика на пілоні з метою обміну досвідом.
Переможниця Першого Кубка України з Pole Dance отримає головний приз - англійська переносний пілон X-Pole, подарунки від спонсорів, а також поїздку на кілька днів до Санкт-Петербурга, щоб взяти участь у Чемпіонаті Росії з Pole Dance 2010 у якості судді.
Ольга Поліщук (Президент Української Асоціації Танців та Фітнес на пілоні):
«Зі свого боку ми докладаємо всіх зусиль по зміні репутації Pole Dance. Для того, щоб донести значення Pole Dance як надзвичайно складного танцювально-акробатичного виду, досить подивитися виступ дівчат з Чемпіонату Світу чи Чемпіонату України, або прийти на тренування спортсменок - травми, синці, розтягнення, багатогодинна робота у снаряда, багаторазові повторення одних і тих же елементів «не зі сльозами, а з посмішкою» не залишають сумнівів у тому, що Pole Dance - майбутній Олімпійський вид ».
Усіх, хто все ще сумнівається, запрошуємо 21 серпня в суботу на Всеукраинскии? конкурс з акробатичним танців на жердині «Первыи? Кубок України з Pole Dance 2010», де спортсменки та спортсмени з Дніпропетровська, Києва, Харкова, Одеси та інших міст України поборються за звання Чемпіона України.