У Челябінську відкрилася школа танців для особливих людей

Tags :

Школа танців для людей з обмеженими фізичними возможностяміВ Челябінську відкрилася школа танців для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Поки на танцполі - всього кілька пар, але те, що роблять ці люди, викликає не тільки подив, а й захоплення. Танцюристи, долаючи свої важкі недуги, розучують аргентинське танго, пише сайт Винница.

У невеликому кабінеті міського центру реабілітації інвалідів майже святкова метушня. Дівчата поправляють зачіски і приміряють бальні туфельки. Кавалери, як і належить, чекають за дверима.

До уроку ще десять хвилин, але найбільш нетерплячі вже виходять на паркет. Катерина та Юрій в пару встали лише три тижні тому і поки тільки звикають один до одного. Він у ранньому дитинстві потрапив в аварію і отримав важку черепно-мозкову травму. Вона до семи років і зовсім не ходила. Те, що зараз вони танцюють танго, навіть самі медики називають звичайним дивом. Юрій Клеменко говорить: "Навіть якщо не виходить, ми все одно прагнемо, пробуємо".

Разом з Катею і Юрою в ритмі танго кружляють ще чотири пари. Для багатьох танцювальні рухи ще поки занадто складні, але хореограф відзначає: з кожним заняттям танцюристи додають у майстерності. Долаючи себе і свої недуги, вони не тільки вчаться танцювати, але й проходять своєрідний курс реабілітації. Адже аргентинське танго - це не просто танець, це найефективніша терапія. Педагог-хореограф Тетяна Шерстобітова зазначає: "Танго - це і рівновагу, і правильний перенесення ваги, і комунікація. І сам принцип ведення чоловіком жінку. Все встає на свої місця. Цього їм дуже не вистачає".

Те, що аргентинське танго - це танцювальний спілкування, студентка Олена розуміє, як ніхто інший. Незряча з народження, дівчина вирішила освоїти танцювальні па і встала в пару: тепер Василь для неї не тільки партнер, але і її очі. Василь Горячев ділиться: "Звикаю, щоб відчувати її. Вести правильно".

Вони збиваються з ритму, починають спочатку, а коли виходить - щиро посміхаються. А ще мріють слідом за аргентинським танго розучити віденський вальс, румбу і ча-ча-ча. Хореографи кажуть, в цій єдиній на Південному Уралі танцювальній школі для особливих людей поки мало учнів, зате багато планів. Одна з найбільш сміливих - вийти на велику сцену.