Туреччина втомилася і запроваджує "тиху годину"

Tags :

Якщо ви любите галасливі хмільні вечірки і танці до ранку, а відпочивати віддаєте перевагу на турецькому узбережжі, то, можливо, вам доведеться змінити місце проведення відпустки. Втомившись від численних скарг, місцева влада вирішила ввести заборону на нічні розваги. Відтепер ті заклади, відвідувачі яких шумлять після 12 ночі, будуть закриватися.

За словами міністра захисту навколишнього середовища та лісів Туреччини Вейсель Ероулу, він отримує сотні електронних листів з скаргами на шум у нічний час. Найбільше вимог припинити нічні вакханалії приходять з Анталії, Манавгата і Мули. На підставі отриманих скарг було прийнято рішення заборонити бурхливі нічні розваги після 23:59.

"Туристи приїжджають, гуляють до самого вечора, і після певної години хочуть відпочивати в тиші, - наводить слова Вейсель Ероулу портал TourExpi. Com. - Все можуть веселитися, але не заважати при цьому іншим людям. Ми вирішили проявляти толерантність до 23:59. Однак ті заклади, відвідувачі яких продовжать шуміти і після півночі, будуть закриті ".

Дивіться фоторепортаж: Гарем - який він насправді

Сам міністр вважає, що нові правила не те що не відлякають туристів, а навіть навпаки - збільшать потік охочих поніжитися під сонцем Туреччини.

Втім, ні для кого не секрет, що найчастіше відпочиваючі скаржаться на російських відпускників. Щороку публікуються якісь рейтинги "найбільш дратівливих туристів", де наші співвітчизники стабільно займають лідируючі позиції.

За словами, європейців, яким "не пощастило" жити в готелі разом з росіянами, ми не вміємо себе вести, весь час напиваємося, а потім влаштовуємо п'яні бійки. Справедливість цих тверджень перевірити досить складно, та й потім, не тільки російські часом поводяться на відпочинку неблагопрістойним чином.

Тим не менше, кілька років тому культуролог-антрополог, фахівець з східноєвропейського регіону Есме Віссер опублікувала роботу, в якій розповіла про стереотипної реакції голландців на поведінку росіян на туристичних курортах. У ході дослідження вона опитала сотні туристів особисто, а також скористалася декількома сотнями відгуків у готелях і на форумах в інтернеті.

Її цікавили улюблені місця відпочинку росіян, і українців - Туреччина, Єгипет і Арабські Емірати. "Мене буквально шокувало, наскільки часто звучала критика на адресу росіян у відгуках туристів з Голландії. Близько 40 відсотків коментарів, які я включила до своє дослідження, стосувалися саме туристів з Росії. І переважна більшість висловів містили скарги. Правда, були і позитивні відгуки. Тільки що в даному випадку вважати позитивним? Наприклад, такий коментар: "Росіяни були, але все обійшлося". На туристах інших національностей скарг майже не зустрічається. Цифри говорять за себе ", - ділиться Віссер.

На думку вченого, виправити ситуацію можна, якщо росіяни будуть більше контактувати з іноземцями, не соромлячись погане знання мови.

У минулому році англійська The Daily Mail опублікувала статтю, в якій також йшлося, що російські відпочиваючі вкрай дратують туристів з інших країн. Чим? Манерою одягатися, тотальним безкультур'ям за столом і звичкою забирати на ніч в номер шезлонги. Також була відзначена схильність росіян "розкидатися грішми", блює і лихословити в громадських місцях, лізти всюди без черги.

На думку співробітників іноземних туристичних фірм, вся справа в заздрості. Так, найчастіше скаржаться німці, яких росіяни дуже сильно потіснили на курортах Туреччини та Єгипту, проте німецькі туристи ні в одному куточку світу не були викриті в зайвій щедрості. "Росіяни гордісні і мають панські замашки, однак від них персонал готелю постійно отримує чайові, що особливо важливо в готелях категорії all inclusive, де всі послуги оплачені наперед", - говорять в туркомпаніях.