Танці з шаблями

Tags :

Якщо коротко переказати фабулу нового фільму Роберта Родрігеса, який з'явився на наших екранах, вона буде виглядати так. Мексиканський коп проявляє занадто велику принциповість у боротьбі з наркомафією, в результаті позбавляється роботи, сім'ї, батьківщини і виявляється в Америці, щоб продовжити війну за справедливість ...

"Мачете" Роберта Родрігеса і Етана Манікіса - фільм, відмінно відповідний для якого-небудь свята. Настрій і так на підйомі, і кожен новий виток трешу, кожен літр бутафорською крові лише додає ейфорії. Тим більше що зроблено це майстерно. Венеціанський фестиваль, що поставив фільм на відкриття однієї зі своїх програм, знав що робить. Одночасно з показом у Венеції "Мачете" вийшов в прокат і в Америці, і в нас. У США на перший довгий уїк-енд Дня праці він поступився "Американцю" (про цей фільм Антона Корбайна "Известия" написали в минулу п'ятницю).

"Мачете" виникла, що називається, "за заявками". В "Планеті страху" (родрігесовская частина їх спільного з Тарантіно проекту "Грайндхаус") був показаний трейлер неіснуючого фільму. Трейлер сподобався, і публіка побажала, щоб казка стала бувальщиною: вигадане кіно знайшло свою целулоїдної або цифрову плоть.

Псевдотрейлер "Мачете", втім, з'явився не на порожньому місці, а на основі сценарію, написаного Родрігесом в першій половині 90-х - між що приніс йому світову славу "Музикантом" і "Відчайдухам". Зніми він фільм тоді, трешу, напевно, було б менше. А політичного пафосу - більше. Адже сюжет картини крутиться навколо нелегальної імміграції в США - в першу чергу мексиканської.

Потрапивши до Америки, колишній коп Мачете (Денні Трехо), прозваний так за любов до даного зброї, потрапляє в середовище тамтешніх равшанов і джамшутов. Людей, у яких два основних заняття - пошук заробітку і спроба сховатися від федеральної імміграційної поліції, відловлюють нелегалів з твердим наміром видворити з країни. Для опору налагоджена ціла мережа. На чолі її стоїть жінка-воїн, яку мало хто бачив в обличчя і більшість знає лише по гордому прізвисько Вона. В "реалі" Вона - це красуня Луз (Мішель Родрігес), яка торгує кавою і буріто в іммігрантських районі Остіна, Техас. Саме Луз приходить на допомогу Мачете у важкий момент: коли її змушують взяти участь у замаху на сенатора, виступаючого за жорстку протидію імміграції (Роберт Де Ніро). З'ясовується, що замах "підставну" - зімітувати прихильниками сенатора, щоб підняти рейтинг, а Мачете потрібен виключно заради того, щоб було кого здати владі. Навколо погоні за Мачете поганих, як висловився б режисер Балабанов, людей і крутиться карусель фільму.

Проти Мачете - не тільки сенатор, але і давній ворог правдолюбця, мексиканський наркобарон (Стівен Сігал). На перевірку виявляється, що в основі всіх антиіммігрантських ініціатив немає ніякої ідеології - тільки бізнес. Великий потік нелегалів означає і великий наркотрафік. Отже, ціни на зілля знижуються ...

На боці Мачете - не тільки красуня Луз, але і красуня Сартана (Джесіка Альба), співробітник імміграційної служби, яка приходить до висновку, що справедливість вища за закон. Цікаво, що для персонажів "Нашої Russia" справедливість означає повернення на батьківщину містичного артефакту, який поверне їй могутність. А для героїв "Мачете" - усунення перепон на шляху отримання нової батьківщини, куди більш багатою, ніж місце, де вони народилися.

Є у фільмі ще один жіночий персонаж - дівчина на ім'я Ейпріл (Ліндсей Лохан), дочка одного з поганих людей, наркоманка зі стажем, яка півфільму розгулює голяка, а потім одягається в костюм черниці, бере гвинтівку і від душі палить і в поганих, і в хороших. Але це вже ближче до фіналу, в сцені грандіозної битви. До того часу красуня Луз втратить одне око і стане схожа одночасно на Деріл Ханну в "Убити Білла" і на фельдмаршала Кутузова. Зате підбере собі дуже сексуальний наряд: чорні джинси, чорний бюстгальтер, чорну наліпку на відсутнє око, автомат в руки. Джессіка Альба в цій сцені виглядає не настільки ефектно, але серце Мачете все одно залишається з нею. Все-таки їх зближує професія: обидва в анамнезі копи. У самому кінці вони разом їдуть на мотоциклі, щоб пообіцяти глядачам цілих два сіквела: Machete Kills-1 & Machete Kills-2, тобто "Мачете мочить" і "Мачете мочить знову".