Танці глибоководних восьминогів зняли на двокілометровій глибині американські вчені

Tags :

Вчені з Університету Вашингтона зняли в глибинах океану восьминогів маловивченого виду Grimpoteuthis bathynectes, вільно переміщаються в природному середовищі існування

Унікальність кадрів в тому, що зйомка була виконана у високому дозволі на глибині приблизно в 2 км

Популяція цих восьминогів мешкає на північному сході Тихого океану поблизу області теплої води, що формується виверженням підводних вулканів гірського ланцюга Хуан та Фука

Вчені знаходилися на борту дослідницького судна, дистанційно керуючи безпілотним батискафів. Зйомка була виконана в 2005 році, але кадри оприлюднили тільки зараз.

Восьминоги виду Grimpoteuthis bathynectes - це самі глибоководні з усіх восьминогів. Популяція цих восьминогів мешкає на північному сході Тихого океану поблизу області теплої води, що формується виверженням підводних вулканів гірського ланцюга Хуан та Фука. Вони мешкають на глибинах, як правило, від трьох до чотирьох тисяч метрів, а деякі спускаються навіть до 7000 м нижче рівня моря. Опускаючись на піщане океанське дно, восьминоги збирають для вживання в їжу черв'яків, двостулкових молюсків, океанських сеноедов та інших ракоподібних.

Пересуваються ці істоти, скорочуючи і розпрямляючи щупальця, проштовхуючи воду через спеціальні отвори або розмахуючи плавниками.

Як і більшість їх сусідів по середовищу проживання, глибоководні восьминоги безбарвні: пігментація не потрібна істот, що живуть у темряві.

Більше про них практично нічого не відомо: людині в такі глибини не забратися, адже більшість підводних човнів на таких глибинах буде розчавлене водної товщею, як бляшанка - трактором. Більш того, восьминогів зафіксували на глибині, настільки значною і важкозбагненної для людини, але для самих цих істот це скоріше мілководді.

У місцях же їх традиційного проживання тиск води може досягати 748,5 атмосфери, а температура ж води становить лише 2-3 градуси Цельсія. У повній темряві підводні істоти практично позбавлені зору: вони здатні розрізняти лише своїх світяться побратимів.


На сайте planet-antique.ru продаются швейцарские часы высокого качества. Обращайтесь по указанному адресу, чтобы приобрести себе такие часы.