Танець живота: що ж це таке?

Tags :

Словосполучення «танець живота» у різних людей викликає різні асоціації.

Хтось згадує про багатий і чарівний Схід, хтось думає про хореографію, оригінальних рухах під дивовижну музику, хтось - про дорожнечу костюма танцівниці, а у кого-то в голові виникають непристойні фантазії. Танець живота останнім часом стає все більш популярним серед південноуральських красунь.

Одна з основних версій, що пояснюють ідеологію цього явища, така: танець живота - спосіб схиляння та вихваляння материнського початку жінок в Середній Азії. Це навіть скоріше не танець, а форма медитації, ритуалу з глибоким сакральним змістом.

Але у всьому світі практично будь-східний танець сприймається як танець живота. Це можна пояснити тим, що в культурі кожного східного народу існують як мінімум кілька варіантів його виконання.

Танець живота еволюціонував разом із урбанізацією населення на Близькому Сході і в Північній Африці. Стиль змінювався під впливом Заходу, і танців Греції, Туреччини, Північної Африки, Персії (змієподібні руки), Індії (рухи голови), інших країн Середнього Сходу і фактично перетворився на новий танець. Він став змішанням стилів і деталей костюма, пристосованим для індивідуального жіночого подання.

У тому вигляді, в якому ми звикли бачити танець живота, його вперше продемонстрували у Франції в 1889 році.

У наш час стабільно високий інтерес до танцю живота породив величезну кількість шкіл східних танців, заснованих на філософії Середньої Азії, які помітили в них не тільки чарівність в хитромудрих рухах, але і релаксацію.

У Челябінську федерація східних танців створена в 2004 році. Саме в цей час починається активний розвиток східних танцювальних шкіл, з'являються різні конкурси та фестивалі.

Керівник студії «MIX Dance City» Олена Трушкова наголошує на тому, що займатися східними танцями можна з 14-15 років, до цього часу заняття заборонені.

- Східний танець, звичайно, багатьох підкуповує його красою, плавністю рухів, - каже вона. - Треба сказати, що йому можна навчитися, не маючи за спиною хореографічної освіти, його можна танцювати при будь-якій фігурі - стрункі молоді дівчата часто доводять до досконалості свій танець, незважаючи на переконання багатьох, що танець живота передбачає власне наявність живота. Багато хто, хто починає займатися цим спокуса-ством, стрімко худнуть. Різні техніки дихання, елементи йоги дозволяють танцювати навіть людям поважного віку.

До вибору викладача для танцю живота потрібно підходити дуже відповідально. Найголовніше - це мета, заради якої ви йдете танцювати. Якщо вам потрібні базові знання, то цілком підійдуть педагоги, які пройшли 2-3-місячні курси. Для тих, хто дійсно хоче принести своєму організму користь, слід вибирати педагога з хореографічним освітою, який не рідше трьох разів на рік їздить на підвищення кваліфікації в країни-родоначальниці танцю.

У різних школах різна і цінова політика. Звичайно одне заняття буде коштувати від 200 рублів. Існують, звичайно ж, і різні Видеосамоучитель, але вони, як правило, виключають можливість навчитися танцювати хоч скільки-небудь професійно.

Одним з головних елементів танцю живота є костюм, навколо якого величезна кількість нюансів. Перш за все у танцю багато видів і напрямків, і те, що ми звикли бачити зараз, - це лише стилізація фольклорного східного танцю. На костюми існує і певна мода, яка задається провідними артистами цього жанру. За словами багатьох хореографів, зараз існує тенденція до деякого спрощення. Вже не є чіткою тенденцією кілограми бісеру та паєток, стиль стає більш стриманим. Але навіть «стриманий» костюм для починаючих артистів обійдеться в суму не менше 6-8 тисяч рублів, адже для нього потрібні спеціальні тканини і вкрай якісна робота швачки. Один невірний рух танцівниці - і погано прошитий костюм може просто розлетітися в різні боки.

У танці живота основним критерієм є збіги стилю музики, танцю та костюму танцівниці, а далі йдуть численні хореографічні вимоги, які простому глядачеві бувають і не видно.

І звичайно, не варто забувати, що танець живота передбачає в собі елемент еротичного танцю. Напевно, тому на східних красунь так задивляються чоловіки. Хоча ставлення до цього мистецтва у сильної половини різне.

Христина Захарова (20 років):

- Багато хто вважає, що худим на сцені з танцем живота робити нічого. Але я продовжую займатися цим мистецтвом. Може бути в мене все вийде не так ефектно, як мені сам процес дуже подобається. n

 Єлизавета Макрова (25 років):

- Я вже давно займаюся танцем живота. І можу сказати, що пік інтересу до нього вже, швидше за все, пройшов. Люди наситилися цим мистецтвом, потрібно придумувати щось нове. n

Анастасія Мельникова (40 років):

- Коли я вперше побачила танець живота, відразу захотіла цього навчитися. Тепер у мене завжди відмінний настрій, талія з'явилася і живіт підтягнувся. n

Ігор Шерстнев (35 років):

- Моя дружина в минулому році загорілася навчитися танцю живота. Моя реакція була цілком закономірною для чоловіка: нехай вчиться, але напівголої танцювати на сцені не дозволю.


Часто можно встретить в интернете объявление продам квартиру. Чаще всего такие объявления размещаются на досках объявлений. Такой виды рекламы позволяет бесплатно и быстро продать квартиру.