Світ натхнення і радості

Tags :

Ось і підійшов до кінця творчий сезон 2010-2011 рр.. Цей навчально-творчий рік був для палацу дуже яскравим і насиченим: за рік було проведено понад 300 великих заходів, які відвідало понад 200 000 глядачів.

Це і загальнодержавні заходи обласного та міського рівнів, обласні та всеукраїнські фестивалі і конкурси, професійні свята, звітні концерти закладів культури, концерти професійних виконавців, презентації обласних програм, звіти творчих колективів палацу та багато іншого.

Сьогодні в палаці 16 різножанрових художніх самодіяльних колективів та 14 клубних об'єднань у яких більше 3-х тисяч учасників. Сім з них носять звання - «народний» і чотири - «зразковий». Наші колективи знають не тільки в Миколаєві, але й далеко за його межами. Так, наприклад, народний ансамбль танцю «Суднобудівник» (керівник заслужений працівник культури України О. А. Дорошина) у цьому сезоні став учасником історичного дійства - Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці» (м. Запоріжжя.); Зайняв 1 місце на УІІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Весняні арабески» (м. Луганськ); завоював 1-е місце в Міжнародному фестивалі «Арт-прем'єр» м.Київ.

Плідним цей рік став для юних учасників зразкового ансамблю танцю «Юнги» (керівник Е. А. Акманова): поїздка на ХІ Міжнародний конкурс - фестиваль дитячої та юнацької творчості «Зоряний Сімеїз» в м. Ялту принесла 1-е призове місце; Міжнародний конкукрс -фестиваль в Болгарії «Слов'янський вінець» теж увінчався успіхом - 1-е призове місце.

Зразковий ансамбль сучасного танцю «Пасадена» (керівник Е. Ю. Алексєєва), не перестає дивувати глядача новими постановками. У 2010 році мала група дорослих стали півфіналістами чемпіонату світу зі стріт-шоу (IDO), крім того, в чемпіонаті Україні УФСТ з хіп-хопу колектив у всіх номінаціях зайняв призові місця. У 2011 році «Пасадена» мала група юніори стали фіналістами чемпіонату України з хіп-хоп танців (HHI), а також фіналістами і півфіналістами на Міжнародних змаганнях із сучасних танців в Білорусії.

В арсеналі творчих досягнень зразкового вокального ансамблю «Каприз» (керівник Т. А. Островська) - телевізійний конкурс «Дитяче Євробачення -2010», де колектив вийшов у фінал конкурсу; ІХ Міжнародний дитячий фестиваль «Змінемо світ на краще» («Артек», Крим), за підсумками якого колектив став учасником зустрічі з прем'єр-міністром України М. Я. Азаровим; фіналісти телевізійного конкурсу «Крок до зірок»; призове 2-е місце у Міжнародному конкурсі «Планета зірок» м.Судак.

Народний ансамбль бального танцю «Грація» (керівник заслужений працівник культури України В. Г. Почтаренко) у своїй діяльності має два напрямки: робота зі створення великих шоу-програм та підготовка окремих пар для участі в чемпіонатах і конкурсах спортивних пар в Україну і в інших країнах. Солісти ансамблю Олександр Почтаренко та Анастасія Богуславська в цьому році взяли 1 місце в національному чемпіонаті України серед студентів і 2-е місце в чемпіонаті Європи.

Далеко за межами нашої області і Україні відомий унікальний колектив палацу - народна оперно-вокальна студія, яку ось вже більше 40 років беззмінно керує заслужений працівник культури України Ніна Григорівна Западинська. У 2010 році палац урочисто відзначив 85-річчя цієї дивовижної жінки, великого майстра своєї справи, а солістка оперно-вокальної студії Катерина Мірзоян стала лауреатом Міжнародного конкурсу вокально-хорового мистецтва ім. Шаляпіна в Ялті.

Якщо ви прийдете до палацу на спектаклі молодіжного народного театру «Парадокс» (керівник Л. В. Гупало), ви побачите не просто аншлаг, а повний зал молоді, яка з інтересом очікує зустрічі з улюбленим колективом. Вистави «Королівські ігри», «Граємо в сім'ю», «Той самий Мюнхаузен», а також численні уявлення не залишають байдужою жодну людину. У 2010 році театр узяв Гран-прі на Міжнародному фестивалі театральних колективів «Південні маски - 2010», а провідний актор театру Е. Хрістосенко переміг у номінації «Краща чоловіча роль».

Зразковий вокальний ансамбль «Привіт» (керівник Г. Г. Бардадим) бере активну участь у всіх святкових концертах. На завершення сезону колектив взяв участь в ХІ Міжнародному конкурсі-фестивалі дитячої та юнацької творчості «Зоряний Сімеїз» в АРК, місто Ялта і завоював 2-е призове місце серед вокальних ансамблів, а солістка Даша Ніколаєнко - 1-е призове місце

Народний естрадний оркестр «Джаз-бенд» (керівник заслужений діяч мистецтв України М. К. Полторак) - постійний учасник усіх урочистих заходів міста та області. Цей колектив - музична перлина Миколаївщини.

Хор ветеранів війни та праці (керівник В. І. Горбенко) - гордість Палацу - веде активну концертну діяльність. До Дня визволення України, визволення Миколаєва, 9 Травня хор радує глядачів Палацу своєю творчістю. Цього року колектив давав концерти в госпіталі ветеранів ВВВ, в об'єднанні ветеранів підводного флоту, школах, бібліотеках, на майданчиках області.

Народний театр естрадних мініатюр «Повітове місто N» (керівник С. А. Білий) радує глядача постановками веселих мініатюр, реприз, інтермедій, п'єс на актуальні, теми. У цьому сезоні театр став дипломантом Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Від Гипаніса до Борисфена».

Більше 1500 мешканців міста відвідують 14 клубів за інтересами та любительських об'єднань обласного палацу культури.

Учасники клубів «Переможці» і «Ветеранів Праці» протягом року проводили зустрічі з молоддю, залучали ветеранів ВВВ та пенсіонерів в активну суспільно корисну діяльність.

Зростає професійно Клуб веселих і кмітливих «Легко і просто»: члени Вищої української ліги команд КВК, учасники міжнародного відкритого фестивалю команд КВН у м. Сочі «КіВіН», володарі гран-прі ігор команд Вищої ліги Білорусії, переможці півфіналу Вищої ліги Естонії, учасники ігор команд КВН в Києві, Донецьку, Армянську і інших містах. У цьому сезоні клуб дав незліченну кількість концертів в дитячих будинках та інтернатах області за підтримки Партії Регіонів.

Говорити про Палац можна багато. Кожен колектив - це сім'я, яка активно працює, вчиться, відпочиває. У кожному - своя історія, традиції, радості і перемоги. Але керувати колективом, здійснювати таку складну діяльність можливо лише завдяки дивним людям, трішки чарівників, але найвищим майстрам, які мають величезний творчий потенціал. Адже потрібно не тільки розгледіти в звичайному людині талант, а й допомогти його розкрити. Немов добрі чарівники вони, як мозаїку, складають з досягнень колективів неповторні візерунки і дарують людям чудові свята: від камерних до грандіозних театралізованих шоу.

В такому суворому ритмі важливу роль в організації творчого процесу та вирішенні ключових питань щодо діяльності Палацу виконує директор ОДК Добкіна Марія Миколаївна. Завдяки колективу однодумців, професіоналів своєї справи, від інженера до костюмера, у Палаці створені всі умови для реалізації творчих потреб та розвитку природних талантів людей різного віку, починаючи від 3-х літніх учасників «Грації» і закінчуючи 89-річними учасниками хору ветеранів війни і праці.

Підбиваючи підсумки року потрібно сказати слова подяки всім, хто подарував палацу частинку своєї душі: це й депутати обласної ради, і облдержадміністрація, і батьки дітей, учасників колективів, і всім, хто розуміє і цінує мистецтво. Завдяки Вашій підтримці, участі, терпіння і любові в палаці «... запалюються Зірки».

Колектив Палацу повний ідей і задумів, а на 2011-2012 роки заплановано велику кількість масових заходів високого творчого рівня і складною ступеня реалізації. Наступний рік не простий - у 2012 році Обласному палацу 45 років. Але 45 - це вік досконалості, мудрості, професійного зростання. І Палац продовжує рости! На базі наших провідних художніх колективів («Суднобудівник», «Грація», естрадний оркестр ...) будуть створені професійні ансамблі, а це новий потужний виток в культурному житті палацу, міста та області.

Пролетить веселе літо і надійний друг - Обласний Палац культури знову відчинить двері у дивовижний світ гармонії! Творіть, дивуйте, удосконалюйтеся, втілюйте свої мрії! Ласкаво просимо в наш будинок - Обласний Палац, центр культури і мистецтв, центр натхнення та творчості!