Озвучена програма фестивалю "Країна мрій"

Tags :

Особливостями нинішньої етно-фестивалю "Країна мрій", який пройде 10-11 липня на Співочому полі в Києві, стане презентація мультфільмів і фільму від Лірника Сашко, Кобзарський слем, марафон кулешею від українських зірок. На музичній сцені протягом двох днів виступлять гості з Польщі, Білорусі, Латвії, свій новий проект презентує український гурт "Мандри". Невід'ємною частиною "Країни мрій" є традиційна книжковий ярмарок і літературна сцена.

Як повідомили організатори фестивалю, багато новинок очікується і в літературній частині "Країни мрій". Наприклад, відбудеться перший в Україні Кобзарський слем - змагання серед кобзарів у майстерності, в якому переможця визначають глядачі. У кожного на виступ буде п'ять хвилин - за цей короткий час потрібно вразити публіку і заробити вищі бали. Брати участь у слемі вже погодився чимало кобзарів, серед яких Ярослав Джусь, що став відомим після телевізійного талант-шоу. Ведучий заходу - Артем Полежака.

Марафон кулешею від українських зірок буде тривати два дні і теж - у формі змагання. Спробувавши страви, глядачі зможуть проголосувати за найсмачніше. Ім'я зоряного переможця стане відомо увечері в неділю.

У суботу, 10 липня, на великої літературної сцені виступлять представники етнічних спільнот України - болгари, румуни, угорці, роми, греки, Уруми, татари, гагаузи та караїми. Також у глядачів буде можливість порівняти літературу різних регіонів України - виступи їх представників відбудуться 11 липня.

Крім того, на літературній майданчику будуть проходити майстер-класи з каліграфії, виготовлення паперу, палітурки і ілюстрування книжок, поетичні читання, зустрічі з українськими письменниками. Вечір іронічної поезії розважить публіку виступами Юрія Позаяка, Володимира Цибулька, Артем Полежака та інших.

Відомий автор і виконавець казок Сашко Лірник представить громадянам "Країни мрій" мультсеріал за своїм сценарієм "Моя країна - Україна" і народний фільм "Чорний козак". Мультсеріал буде складатися з 54 мультфільмів, з яких повністю готові поки що вісім. У серіалі Сашко з вірним товаришем Котом подорожує містами України. Кожна серія присвячена новому місту і розповідає про його історію, жителів та особливості, які відрізняють це місто серед інших. Фільм "Чорний козак" знятий за мотивами казки Лірника "Про Чорного козака, вдову Ганну Шулячку та страшне закляттями". Дія розгортається за часів козацтва, сюжет - казково-містичний. Музику до фільму записує гурт "Піккардійська Терція", у якості акторів залучено група "Даха Браха", Брати Капранови та інші.

Також на фестивалі "Країна мрій" буде відкрита традиційна Алея майстрів, де кожен отримає можливість доторкнутися до рукотворних чудес народних ковалів, гончарів, ткаль, майстрів з розпису яєць та інших творців національної культури. На майданчику Козацькі розваги - Галявина "Ярило" розгорнуться інтерактивні забави від братства козацького звичаю "Спас", також буде працювати Дитяча майстерня з інтерактивними народними іграми, казками, майстер-класами з виготовлення унікальних іграшок.

На майданчику Українсько-японського центру відвідувачі зможуть ознайомитися з культурою японського народу і розширити свої пізнання про цю країну. Також будуть працювати традиційні Кобзарська сцена, Майстерня танців, сцена Під стінами Лаври і сцена Зелена галявина. Завершувати денні гуляння буде Вечірня сцена.

У цьому році за вхід на фестиваль і місця в партері доведеться заплатити 30 грн. і 100 грн. відповідно. Вхід на книжковий ярмарок і літературні заходи - вільний. У той же час, в театральній касі попереджають, що у зв'язку з підвищеним попитом після 22 червня очікується збільшення вартості вхідних квитків до 50 грн. за кожен день фестивалю, а також збільшення вартості квитка за місце партері.