Народний ансамбль танцю «Зіронька» з Луганська представив Україну на XIII Міжнародному дитячому фольклорному фестивалі в Македонії

Tags :

22-27 травня 2010 у місті Охрід на східному березі Охридського озера (Македонія) пройшов XIII Міжнародний дитячий фольклорний фестиваль. Україну представляв народний ансамбль танцю «Зіронька» Луганського міського палацу культури у складі 40 дітей у віці від 6 до 14 років.

У фестивалі так само брали участь колективи Словенії, Болгарії, Румунії, Греції, Македонії, Туреччини, Чорногорії.

«Зіронька» під керівництвом заслуженого працівника культури України Ангеліни Шевчук та Сергія Самсонова представляла чотири танцю «Українські візерунки», «Печуть діти хліпчік», «Козачий танок», «Місто дитинства».

Фестиваль відкривався парадом колективів-учасників вздовж набережної Охридського озера, який перейшов у святковий концерт на головній площі міста, де встановлений Пам'ятник Кирилу і Мефодію. У другий день фестивалю всі колективи брали участь у святкуванні Дня Святих Кирила і Мефодія. Гала-концерт проходив у концертному залі столиці Македонії - місті Скоп'є. Україні випала честь закривати фестиваль.

Під час проведення фестивалю учасники ансамблю «Зіронька» познайомилися з історією міста Охрід, який, нагадаємо, є першою столицею Македонського держави, подорожували на катерах по Охридському озері, відвідали Монастир Святого Стефана і Монастир Святого Наума.

«Для дітей ансамблю« Зіронька »участь у фестивалі, це, по-перше, географічне пізнання. Учасники на власні очі побачили ландшафт і будівлі Молдавії, Румунії, Болгарії, Македонії. По-друге, вони побачили барвисті танці народів світу у виконанні представників цих країн. Адже ніякої українець не станцює молдавський танець краще самого молдаванина. По-третє, знайомство і спілкування наших дітей з дітьми інших країн. Важливо відзначити, що учасники ансамблю володіють англійською мовою на достатньому для вільного спілкування рівні. По-четверте, можливість оздоровлення учасників ансамблю, так як сучасний Охрід є кліматичним курортом. І, звичайно ж, труднощі, які виникають у дорозі, виробляють характер, загартовують молодий організм. До 20 років в ансамблі формується фізично і духовно розвинена особистість »- ділиться враженнями художній керівник НАТ« Зіронька »заслужений працівник культури України Ангеліна Шевчук.

За словами керівника колективу, ансамбль «Зіронька» був запрошений на Міжнародний фольклорний дитячий фестиваль, який пройде цією восени в Греції.

Нагадаємо, що народному ансамблю «Зіронька» в 2010 році виповнюється 65 років. Сьогодні в ансамблі займаються 150 дітей. НАТ «Зіронька» є постійним учасником і переможцем обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів в Україні, Болгарії, Угорщини, Росії, Швеції, Туреччини, Греції.