На Червоній площоді проходять репетиції військово-музичного фестивалю «Спаська башта»

Tags :

Вже третій рік у Москві проходить поки ще новий, але вже завоював популярність, особливий військовий парад. Міжнародний військово-музичний фестиваль стрімко набирає аудиторію, а за кількістю і майстерності (якості) учасників цілком може конкурувати з провідними аналогічними європейськими оглядів. Планка задана висока, недарма другий рік в його назві височіє «Спаська башта», один з символів Росії. Розповідають «Новини культури».

Точність - ввічливість королів. І ... військових. Початок прес-конференції - рівно опівдні. Музичний керівник фестивалю Валерій Халілов відразу попередив - через півгодини у нього репетиція. І тому журналісти вирішили часу не втрачати. Але запитали в першу чергу не про програму навіть. Про диригентську паличку. Їх у Халілова, вони зізнався, багато - на всі випадки життя. «Спаська башта» - щоправда, до числа таких випадків не входить.

Валерій Халілов, головний музичний керівник фестивалю «Спаська башта», генерал-майор: «В даному випадку я, як на військовому параді, диригую без диригентської палички, тому що в даному випадку настільки великі масштаби, що просто в задніх рядах не видно, тому я використовую білі рукавички для того, щоб вони були видні здалеку ».

Здалеку цю маленьку статуетку розглянути важко. Зате поблизу вгадуєш щось від гофманівського «Лускунчика». Саме з нього ліпили символ, яким у цьому році обзавівся фестиваль. З легкої руки художника Михайла Шемякіна.

Михайло Шемякін, художник: «Було таке рішення, що зробимо з Лускунчика такого барабанщика і підніс це як сувенір».

Для учасників фестивалю це буде сюрприз. Організатори хвилюються - як би погода не піднесла своїх менш приємних подарунків.

Валерій Халілов: «Я переживаю за погодні умови, тому що не дуже комфортно грати коли холодно інструменти охолоджуються».

У цьому на власному досвіді переконалися музиканти з США. Це сьогодні вони в ролі туристів, з фотоапаратом. Учора - репетирували. Під проливним дощем.

Тревіс Браун, музикант оркестру Збройних сил США в Європі: «Ось сьогодні погода мені подобається. Вчора було дуже холодно. Але враження від Москви це все одно не зіпсувало. Місто дуже гарний ».

У американського оркестру на цьому фестивалі, мабуть, сама незвичайна для військового оркестру програма - композиції Майкла Джексона.

Генрі Андерсон, музикант оркестру Збройних сил США в Європі: «Оскільки фестиваль міжнародний, нам хотілося привезти сюди щось, що зрозуміють слухачі з різних країн і разом з тим - що-то по-справжньому американське. І ця музика Майкла Джексона ».

Фестиваль «Спаська башта» - це традиційно синтез мистецтв. Будуть і світлові спецефекти, і відеопроекція. І танці - для яких Червона площа, звичайно, не найзручніша майданчик.

Ігор Атабей, художній керівник державного академічного ансамблю танцю «Кабардінка»: «Бруківка - це не проблема. Раніше танцювали в горах, на камінні. Сьогодні танцювати цього бруківці для нас велика честь.

На репетицію кожному колективу - півгодини. Естафету у «Кабардінку» переймають «Козаки Росії». У перерві хтось запитує аптечку. Танці на Красній площі - в деякому роді екстрим.

Тетяна Дорофєєва, учасниця ансамблю «Козаки Росії»: «Можна травмувати ноги. У нас дівчинка підвернула. З такою травмою довго танцювати не зможеш ».

Але, здається, все обійшлося. Репетиція триває. Трибуни поки порожні. Але всі квитки на суботнє відкриття фестивалю вже продані.