Музикотерапія - універсальні ліки від багатьох хвороб

Tags :

Кожному з нас відомо вплив музики на наш настрій: вона може розвеселити або примусити заплакати, допоможе заснути або, навпаки, змусить танцювати. Але мало хто знає, що музика може бути практично універсальними ліками від багатьох хвороб.

Доведено, що музичний супровід за обідом сприятливо впливає на засвоєння їжі. Класична музика сприяє травленню, а сучасна популярна музика навпаки, погіршує його. Дослідження показують, що в ресторані, коли звучала класична музика, люди залишали більше грошей, ніж у ті дні, коли звучала популярна музика або її взагалі не було.

Для корекції фігури кращий засіб - тренажерний зал. Але під класичну музику. Тим не менш, популярні види гімнастики супроводжуються гучною і одноманітною музикою, яка не допомагає покращити фігуру. Також доведено, що косметологічні процедури значно ефективніше, якщо вони супроводжуються музикою.

Вчені навіть розробили музичні рекомендації від поширених недуг. При хронічній втомі добре допомагає музика Брамса, наприклад, «Скрипковий концерт» або «Угорські танці» зарядять вас енергією.

«Картинки з виставки» Мусоргського знімуть емоційний стрес, адже ця сюїта як музична галерея сцен та образів. Тут напевно відіб'ється характер того, хто сердиться або роздратований

Від дратівливості лікарі радять слухати Чайковського. Тут підійде будь-яка музика. Особливу увагу слід приділити його операм, увертюрі до «Ромео і Джульєтті», симфонії «Зимові мрії».

Головний біль знімає прослуховування знаменитого полонезу Огінського, також лікарі пропонують від мігрені «Американець у Парижі» Гершвіна та «Весняну пісню» Мендельсона.

Найкраще нормалізує сон сюїта «Пер Гюнт» Гріга, але якщо захочеться послухати щось ще, це може бути «Баркарола» Оффенбаха чи «Пісні без слів» Мендельсона.

Підняти настрій і позбавитися депресії допоможуть блюз, джаз, реггі. А кров'яний тиск і серцеву діяльність стабілізує «Весільний марш» Мендельсона.

Головне правило при лікуванні музикою - вона не повинна бути надто гучною і швидкою, тому що це сприяє викиду адреналіну, який не кожному корисний. Приємного прослуховування.

Также говорят что картины тоже положительно влияют на психику, расслабляют человека и вызывают чувство восторга (особенно если это картины известных художников).