Merenge - з ним тіло повернеться до життя

Tags :

Запальний, що танцює під шаленими ритми музики, дозволяє тілу увійти у свою стихію і відчути там себе самим собою, енергійний парний танець - і все це танець Merenge.

Про існування цього танцю світ дізнався не так вже і давно, адже до світової прославленого за його життя багато років боролися мешканці з Домініканської Республіки, де він власне і був створений. Історія створення Merenge дуже цікава і цікава, вона сповнена інтригуючих фактів і моментів, про які ми трохи з задоволенням розповімо.

На сьогоднішній день Merenge - це визнаний танець, який увійшов в загальноприйнятий список танцювальних стилів і може спокійно розвиватися і мирно існувати, чого не можна було сказати про це танці ще в 30-х роках 20 ст. Де на території Домініканської республіки (батьківщина танцю) багато людей з вищого суспільства його просто не визнавали і намагалися всіляко викореніть його з традиційних танців. А причиною такого протиріччя було сформоване думки аристократії про вульгарності та надмірної відкритості танцю Merenge.

Merenge - це унікальний і специфічний напрямок у фольклорному творчості Домініканської Республіки, яке свого часу витіснило деякі танцювальні ритми, де танець тумба входив до цього числа. Танець тумба вважався свого роду досить складним у запам'ятовуванні і технічному виконанні танцем, для якого була потрібна гарна фізична підготовка, де в свою чергу творчий напрямок Merenge було настільки просто в запам'ятовуванні і у виконанні, що з часом жителі Домініканської Республіки віддали перевагу останньому варіанту.

За часів створення танець Merenge представляв собою таке: чоловік і жінка обіймали один одного за талії, де паралельно здійснювали різні рух в сторони з поворотами направо і наліво. Дані варіації отримали горду назву «салонне меренге» або merengue de salón, і особливість його була неподільність партнерів під час виконання танцю. Друга ж інтерпретація танцю Merenge звалася «фігурне меренге» або merengue de figura, при виконанні цього танцю, пара також не поділялася, але при цьому їх руху були більш різноманітними і складними у виконанні, що відповідно робило танець більш видовищним.

Танець Merenge на той час мав під своєю основою три складові частини, і це пасео, меренге і халео. Пасео - це було символічний початок в танці, де пара виходила під повільні ритми музики, потім плавним переходом руху переходили на середину танцю (меренге), ритми якого починалися з 8-12 тактів і зростали до 32-48 тактів в хвилину. І закінчувався танець так званим халео (завершальна частина), яка яскраво завершувала всю картину, отриману від танцювальних па. На сьогодні ж в основі танцю існує тільки дві складових, так як заключний момент Хале свого часу виключили з програми за трансформацію в більш екзотичні ритми, що не входило в загальний формат танцю Merenge.

На сьогоднішній день сучасний Мерензі являє собою енергійний танець, в якому присутні часто рухи еротичного характеру, і де наявність таких елементів у танці як імпровізація і флірт тільки додадуть до нього додаткових яскравих фарб при його виконанні.

У багатьох людей на сьогодні склалася помилкова думка про те, що танець Merenge виконується з використанням імітації кульгавої ходи. Але, дане спотворене уявлення утворилося лише тому, що цей танець почали вчити в спортивно-бальних танцях, копіюючи латиноамериканські танці, в яких танець Merenge вже носив досить викривлений характер. Тому, якщо Ви бажаєте побачити, що ж собою в реалі представляє танець Мерензі, Вам необхідно подивитися на інтерпретацію його виконання в ролі безпосереднього носія культури Домініканської Республіки, де різниця буде просто кардинальна. І повірте, цей танець не дасть занудьгувати, адже ці варіації рухів у вигляді умілих обертань корпусом, кругообігів плечима, кругових рухів стегнами і використанням великої кількості фігур і прикрас не просто змусять Ваші долоні не зупинятися в оплесках, але і не дадуть можливості відірвати погляд від цього чарівного танцю Merenge.

І якщо у Вас після цього виникне просто спрагле бажання подивитися на цей танець на власні очі і побачити тих людей, який вміло приборкали даний танцювальний стиль, то побачити це видовище можна як у шоу-варіантах, так і у сольних показових виступах. Або ж для повного задоволення цікавості, можна відвідати батьківщину створення танцю Merenge і наживо поглянути на виконання цього танцю їх корінними жителями.