Locking - шеляга рухів і вдумливість образів

Tags :

 

Сучасний, стильний, жартівливий, оригінальний, з комічною манерою виконання - всі ці якості в себе увібрав танець Locking. Цей танцювальний стиль можна сміливо віднести до фанкової стилю, адже він настільки ж легка у виконанні як і фанк і викликає стільки ж позитивних емоцій.

Locking отримав власний чудовий назву завдяки основними позиціями під назвою «locks», що в перекладі означає «замок», які застосовуються під час виконання танцю.

Історія розвитку цього танцювального руху йде з далеких 70-х років, коли вперше в нічному клубі Лос-Анджелеса Доном Кемпбеллом був виконаний ще нікому невідомий і незвіданий, танець Locking. Після чого Дону Кемпбелла назвали засновником і батьком такого популярного сьогодні стилю Locking, пише сайт новости экономики. А все почалося з того, як Дон Кемпбелл був звичайним студентом Торгово-технічного коледжу в Лос-Анджелесі, навчався на факультеті «Комерційного мистецтва» і у вільний час любив дуже багато малювати. Одного разу, в перерві між заняттями, Дон побачив, як навпроти коледжу, в сусідній будівлі, танцюють діти, і він вирішив відобразити побачене в своїх малюнках. Після чого у нього прокинулося моторошне бажання навчитися якомусь танцювальному стилю, адже танцювати зовсім не вмів. І в цьому йому вирішив допомогти його друг, який непогано справлявся з багатьма танцювальним стилями, яким він і намагався навчити Дону. Спроби закінчилися провалом і розчаруванням від невдалих проб навчитися хоч якомусь танцю. Одного разу, Кемпбелл потрапив на дискотеку в Лос-Анджелесі і вирішив показати на дансполе те, що намагався вивчити за час настільки болісних, виснажливих і марних танцювальних тренувань. Під час імпровізації він намагався згадати все, що впливає в його пам'яті, всі ті рухи, які хоч трохи запам'яталося його тілом, де в результаті танець здався смішним і переривчастим, але у свою чергу оригінальним і заслуговує на увагу оточуючих, і їхні бурхливі оплески. Одним з глядачів був професійний танцюрист Сем Вільямс, якому ця імпровізація сильно припала до душі, за що він назвав Дону «Campbell-lock», а його танець Locking.

З часом ця імпровізація переросла у щось більше, де Дон почав її удосконалити і підсумок роботи показувати на танцювальних змаганнях, де натомість отримував море оплесків та грошові нагороди. Більш широку популярність новоспечений танець Locking отримав з виходом на екрани танцювального шоу Soul Train, де Дон Кемпбелл зі своїм танцем був цвяхом програми.

Сьогодні танцювальний стиль Locking увійшов щільно в танцювальні ряди найбільш популярних танців, які використовують для зйомки кліпів, рекламних роликів фільмів та інших публічних заходів.

На сьогодні Locking можна спокійно відрізнити від інших стилів манерою його виконання і базовими рухами, які є в його складі, і які закріпилися традиційно за стилем. Базові руху прийнято ділити на кілька частин: «вказують» (pointing) і швидкі «замикаючі» (locking) руху, куди ще додаються удари руками (claps, slaps, giving five), всілякі махи ногами і шпагати (splits). Для танцю Locking також характерні такі маніпуляції з тілом як: різні фішки з киданням рук, величезна кількість різноманітних стрибків, петлі руками, фішки з погойдуванням рук ногами і т.д.

Щоб освоїти танець Locking необхідно вивчити обов'язково базові варіації цього танцювального стилю, адже саме з них він практично і полягає. І якщо на танцювальному конкурсі будуть два претенденти, один з яких в танці Locking буде майстерно використовувати тільки фрістайл без базових рухів, а другий буде виконувати танець на менш професійному рівні, але з базовими елементами, то перевагу віддадуть останньому. Locking іноді навіть порівнюють з танцювальним конструктором, який можна скласти з його базових варіацій, і майстер вважається той, хто зможе зробити це на ходу, надавши глядачеві цікаву і захоплюючу картину. Не менш важливим критерієм у майстерності буде рахуватися і вміння контактувати з музикою, де при раптовій зупинці музики, танцюрист повинен негайно стати в лок або іншу позицію. Досконально вивчивши базові елементи, танцюрист тільки після цього може приступати до експериментів в танці Locking, де можуть використовуватися як акробатичні, так і іншого роду трюки. Але, для всього цього необхідно мати «за пазухою» сильний дух, сильну волю і серйозну фізичну підготовку.

Серед основних варіацій, які можна виділити в танці Locking можновспомніть про такі:

- Локінга - різка зупинка (основний рух);

- Pace - рух схоже на удар, але з розслабленою кистю;

- Point (Uncle Sam's Point) - указ на щось або на когось пальцем;

- Wrist roll (Twirl) - повороти зап'ястям вгору-вниз;

- І багато інших базових елементів.

Яскравими особистостями на сьогоднішній день в танцювальному напрямку Locking, вважаються творець Дон Кемпбелл, і його послідовники Fluky Luke, Bill Williams, Fred Barry і Tony Basil.

Подивитися на танець Locking на власні очі можна, як і, не виходячи з дому - в Інтернеті, так і при бажанні відвідавши, конкурс, який традиційно проводиться щороку в Америці і має він назву «Juste Debout».