Кращий привід для подарунка

Tags :

Яким може бути найкращий привід, що б зробити людям приємне і водночас принести користь для своєї компанії? Звичайно ж, це Новий рік! Майже не існує таких людей, які не хотіли б отримувати подарунки. Так що побудьте Дідом морозом (костюм тут не обов'язковий). Коли співробітники отримають від вас подарунки то їх думку про вас, звичайно ж, підніматися вгору і їх якість роботи теж покращиться. А якщо ви вручите подарунки своїм бізнес-партнерам, то це теж покращить ваші з ними відносини.

Ця стаття написана завдяки підтримці сайту "Новые подарки".

Але за задоволення дарувати подарунки, потрібно буде попрощатися зі значною частиною грошей компанії, виділених для своєї реклами. Для великих фірм ці витрати не особливо помітні, в той час, як маленьким фірмам такі витрати можуть принести шкоду. Як зазначає директор однієї відомої фірми, яка випускає сувенірну та друковану продукцію, сума яку їхня компанія виділяє на покупку сувенірів до нового року, це приблизно три тисячі - вісімнадцять тисяч доларів. Погодьтеся це не маленькі гроші. А уявіть, яким буде ваше розчарування, якщо всі ці гроші будуть витрачені даремно, і ваші сувеніри не принесуть тих результатів, які ви очікували. Зазвичай такі непотрібні й марні подарунки, які були ним, подаровані на Новий рік, люди починають викидати з приходом весни. Не дуже довгий час пробудуть у своїх господарів ті подарунки, якими користуватися не хочеться, просто викинути шкода, і подарувати не кому вже не можна. Вони будуть лежати в кабінетах знаючи, що скоро і їм доведеться опинитися у відрі для сміття.

Будь ласка, думайте серйозніше про те, чи потрібні будуть вашим колегам ті подарунки, які ви хочете їм подарувати. Реклама не повинна бути нав'язливою, але її відсутність на бізнес-сувенірах так само неприпустимо. Адже такі сувеніри, це складова частина іміджу компанії, а це дуже важливо.

Найважливіше умова, що визначає якість сувеніра це те, що він повинен вміти приймати участь в конкуренції і вигравати її, серед інших подарунків. Припустимо, якщо одна з компаній подарувала сувеніри свої партнерам, які значно виділяються серед інших сувенірів, то це принесе велику користь для неї. Партнери, у свою чергу, звернуть більше уваги саме на неї. А отже, головна мета фірми-дарувальника здійснена успішно. А саме, було підкреслено імідж фірми.

Кому і що.

Перш, ніж купувати сувеніри, потрібно вирішити, кому саме ви збираєтеся їх дарувати. Корпоративні подарунки умовно поділяються на подарунки для клієнтів, для співробітників і подарунок директору компанії. Плануючи роздавати сувеніри для людей, які можливо стануть клієнтами фірми, краще обмежиться п'ятьма доларами на один сувенір. Якщо ж обдарувати потрібно постійного клієнта компанії, то потрібно підібрати подарунок, який здатний приносити радість довгий час своєму власникові. Адже подарунок цій групі людей направлений для утримання позитивних відносин з цими клієнтами і призначений нагадувати про компанію.

Персональні сувеніри.

Дуже добре дарувати м'які іграшки, вони не залишать байдужими нікого, крім цього діти співробітників ще більше зрадіють таким подарункам. А що б іграшка почала з ще більшою вдячністю, її можна персоніфікувати. Розмістити ім'я одержувача можна на ярлику, який вшивається у неї під час виготовлення. Але такий варіант підійде тільки, якщо іграшки виробляються на замовлення. А, якщо іграшки просо були куплені, то на них можна причепити стрічки з іменами співробітників.

Самі підходящі одержувачі для персоніфікованих подарунків, це люди середньої ланки і дуже важливі партнери. Такі сувеніри стають унікальними. Можна навіть не ставити фірмову символіку на такі подарунки, а просто імена одержувачів. До того ж не складе праці розмістити ім'я одержувача на виробах зі шкіри, міді або срібла. Існує можливість навіть завдати подібну напис подчерком самого отримувача! Така послуга має ціну не багато вище середньої, але зате, скільки оригінальності і неповторність у такого подарунка. А якщо люди не хочуть занадто явною персоналізації, то її можна зробити у внутрішній частині сувенірів.

Все більш модним стає персоналізований вид сувенірів, на яких наноситься ім'я одержувача. Ручка або годинник, вартістю приблизно тридцять доларів, обов'язково знайдуть своє місце в серці власника, якщо на них буде нанесено його ім'я. До того ж, такий подарунок не подаруєш більше не кому, та й навряд чи захочеться це робити.

Вчіться отримувати подарунки.

Подарунки потрібно не тільки вміти дарувати, але й отримувати. Дуже важливо гідно виглядати, коли будете приймати подарунок. Навіть, якщо ви директор великої компанії, і ні в які подарунки зовсім не потребуєте, цього, не в якому разі не можна виявляти іншим і чемно дякувати за дари. Навіть, якщо вам зовсім не подобається те, що вам подарували, то не потрібно відразу відкладати подарунок. Потрібно, на очах у дарувальника розгорнути його і хоча б пару приємних слів сказати на адресу подарунка. А якщо подарунок вам вручав не особисто дарувальник, то потрібно його все ж подякувати, наприклад, по телефону. Отримуючи бізнес-подарунки, ви приймаєте на себе певні зобов'язання, а тим більше, якщо вартість таких подарунків, набагато вища від належної. Такі подарунки вже можна назвати хабарем, і про них потрібно повідомити своєму вищому керівництву. А якщо фірма-дарувальник подібних презентів це постачальник товарів для вашої компанії, то такі подарунки не можна приймати. Інакше це може залишити чорний слід на своїй кар'єрі. Якщо ж подарунок вам зовсім не потрібний, і використовувати його ви не збираєтеся, але можете його викинути, але тільки дарувальник ні в якому разі не повинен про це знати. Найкращий варіант сувеніра, в плані позбавлення від нього це ті, які можна з'їсти. Адже всі знають, що отриманим їстівним подарунком потрібно відразу ж пригостити дарувальника і всіх людей, які знаходилися поруч під час вручення. І нехай ви не любите ті солодощі, які вам подарували, але їм довго залежуватися не пройде, знайдеться багато бажаючих розділити з вами цей подарунок, плюс до всього це зблизить колектив.