Ковзають по повітрю з Хард денс (Hard dance)

Tags :

З усіх клубних танців найдальша батьківщина в дивного і забавного Melbourne shuffle, який також називають Хард денс (Hard dance). Цей танцювальний стиль народився в країні кенгуру і папуг - Австралії.

В кінці 80-х клуби Мельбурна підірвав acid house, але тоді люди не вміли танцювати під клубну, кислотну музику, і Хард денс (Hard dance) послужив відмінною альтернативою. Він виник спонтанно, зі змішання рухів хард степ та таких стилів, як mimeing, breaking, popping і подібних до них.

Найбільше Мельбурн шаффл танцювали в клубах і спеціально для нього підлога посипали тальком, таким чином, підвищуючи ковзання під час танцю. Уявіть собі картину: у напівтемряві рухаються десятки захоплених людей, танцюючих Хард денс (Hard dance), від ударів їх ніг над підлогою піднімається тальк, і танцюристи по пояс ковзають в цій круговерті. Цей рейв, заради якого люди приїжджали в далеку Австралію зі всього світу!

Melbourne shuffle створювався не для змагань або вулиць. Завдяки йому люди розчинялися в танці і підривали своїм драйвом танцполи, пише сайт вирощування картоплі. Кричуща одяг та зачіски, в кожного танцюриста свій неповторний стиль - все це Хард денс (Hard dance). Завжди різний і завжди креативний, не дарма професійні тренера суворо стежать, щоб новачки не копіювали один одного, а створювали свої комбінації рухів.

Running man або «біжить» вважається базовим рухом у Melbourne shuffle. До речі, сам рух у танці називається хоп, а комбінація хопов - «шафлінг». Основний хоп в Хард денс (Hard dance) танцюрист-шафлер виконує, рухаючись на місці. Піднімаючи одну ступню з позиції «очікування», він переміщує її вперед, у той час як інша ковзає тому. Потім його ступні повертаються в початкові позиції, і все повторюється. Самим популярним рухом в середовищі Шаффлер є Тешка, тобто Т-рух. Танцюрист переміщує ліву ступню направо, потім наліво, а праву - вгору і вниз, як би малюючи на підлозі букву «Т». У сучасному шаффл також використовуються ковзаючі кроки Slide, прокручування Spin і удари ногою Kick. Прокручування танцюючі Хард денс (Hard dance) виконують у довільному порядку, обертаючись всім тілом за або проти годинникової стрілки. А в русі Kick Шаффлер вдаряють стопами ніг по підлозі і по повітрю, одночасно і збалансовано.

На зміну acid house прийшла музика techno, яку, у свою чергу, змінили стилі trance і house. Ставши самостійним танцем вже на початку 90-х, Хард денс (Hard dance) вийшов за межі клубів і рейв-тусовок Мельбурна, щоб почати підкорення світу. З'явилися документальні фільми, які зробили шаффл ще більш популярним. А з народженням в 2006-му році Youtube Шаффлер атакували Інтернет, викладаючи в мережі своє відео з танцями і уроками навчання.

Зараз Мельбурн шаффл танцюють не лише під techno, trance і house. З виникненням безлічі варіацій танцю стала різноманітною і музика Хард денс (Hard dance). Тепер можна побачити, як Шаффлер рухаються під звуки hardstyle, hard trance і hard techno, hard house і tribal house. Незмінним залишається їх одяг - широченні штани, часто прикрашені кишенями і різнокольоровими світловідбиваючими смужками. Гойдається штанини створюють особливий ефект плавності, під час руху відстаючи від невгамовних ніг Шаффлер. Рейв триває!