Іспанець Начо Дуато очолить балет Михайлівського театру

Tags :

Балетний світ чекає одна з найгучніших сенсацій: вперше за 100 з гаком років - з часів відставки Маріуса Петіпа - російську трупу очолить іноземний хореограф.

За інформацією "Ъ", артистичний директор Національного театру танцю Іспанії Начо Дуато, чий контракт з іспанською трупою закінчується 31 липня, з 1 січня 2011 стане художнім керівником балету Михайлівського театру в Петербурзі.

У тому, що з серпня цього року арт-директор Національного театру танцю Іспанії Начо Дуато стане вільним художником, ніякого секрету не було.

Інтрига полягала в тому, де буде працювати цей активно ставить 53-річний автор, який входить в першу п'ятірку хореографів світу. Сам він, коментуючи найближчі перспективи, охоче розповідав про разові запрошеннях на постановку, називаючи в числі інших і московський Великий.

Однак уважні спостерігачі могли помітити інтерес хореографа до петербурзькому Михайлівському театру, який Начо Дуато відвідав у червні цього року на запрошення гендиректора Володимира Кехмана.

Окрім перегляду балету "Лауренс" і участі в урочистостях з приводу цієї прем'єри, гість відвідав балетні класи і детально ознайомився з будівлею театру.

До того ж у найближчому оточенні іспанця з'явився американський продюсер Сергій Данилян, відомий своїми гучними і успішними проектами, у тому числі і з російськими артистами - такими, як "Королі танцю" і "Краса в русі".

Припущення, що Начо Дуато готовий поставити балет для петербурзької трупи, виявилося занадто боязким. Як стало відомо "Ъ", мова йде про довголітньої художньому керівництві Михайлівським балетом, про що завтра буде оголошено на спеціально скликаній прес-конференції