Фламенко - андалуські вогні пристрасті

Tags :

Почуття і пристрасть у поєднанні з палким іспанським характером породили своєрідний і рідкісний танець. У його історії були злети і падіння, але він завжди відроджувався. Фламенко (Flamenco) - особливий танець, який важко сплутати з будь-яким іншим.

Почуття і пристрасть у поєднанні з палким іспанським характером породили своєрідний і рідкісний танець. У його історії були злети і падіння, але він завжди відроджувався. Фламенко (Flamenco) - особливий танець, який важко сплутати з будь-яким іншим. Не дарма його порівнюють з вогнем (лат. flamma - «вогонь»), який помирає заради нового народження. Адже енергія, укладена в цьому запальному танку, перетворює життя на свято. Фламенко (Flamenco) розкриває твою суть і допомагає залишатися самим собою.

Якщо б не горді і пристрасні жителі Андалусії, світ ніколи не дізнався б про танець вогню. Близько двох з половиною століть тому на південних теренах Іспанії виникло танцювальний рух, що увібрало в себе кращі риси багатьох цивілізацій старовини - від арабської та грецької до циганської і єврейської. Його історія до сих пір оточена безліччю міфів і легенд. Відомо, що спочатку Фламенко (Flamenco) виконували в колі сім'ї і оберігали, як скарб, подалі від чужих очей. Почасти тому ми тепер можемо насолоджуватися танцем у його первозданній формі.

Проте творчість, яке дали світові чуттєві андалузсци, включає в себе не лише танець, а спів і супровід гітарою, а також перкусією. Віртуозні струнні переходи від розкотистого расгео до вируючому альсапуа і гострого Пікаділі доповнюють то згасаюче, то знову несамовито вибухають гамою найрізноманітніших почуттів спів, що часто бентежить непідготовлених слухачів. І в цій дивовижній атмосфері третій учасник дії під назвою Фламенко (Flamenco) під ритмічне биття в долоні, а часом і кастаньєти, виводить складний малюнок справжнього іспанського танцю.

До початку 19 століття фольклорний творчість андалузсцев знайшло свободу, втративши статус «закритого мистецтва». Його почали виконувати в тавернах, кафе кантанте і змінили їх таблаос. У 20 столітті воно з'являється на театральних підмостках, потім на радіо і платівках.
Фламенко (Flamenco) завдяки Камарону і Пако де Лусія збагатилося мотивами хіпі, настрій панк-руху в нього привніс Пата Негра, а ритми сальси та джазові ноти додали Карл Бенавенте, Хорхе Пардо і КЕТАМ. І поки одні шанувальники стилю фламенко сприяють його поширенню і розвитку, інші продовжують відстоювати «чисте мистецтво».
Техніка виконання андалуського танцю складна, в основному з-за непростого ритму, якого немає в інших танцях. Тому самого таланту для оволодіння стилем фламенко буде мало, вам знадобиться вся воля і сила духу, щоб вийти переможцем усіх розумових (запам'ятовування техніки) і фізичних вправ. Під Фламенко (Flamenco) особливу увагу приділяється поставі виконавця (байлаор або байлаор), а також рухам рук. У жінок жести плавні, тонкі і звивисті, у чоловіків навпаки - строгі і чіткі, наче помахи меча, розсікає повітря. Руки висловлюють в танці будь-яку душевну вібрацію, від радості й ніжності до смутку і туги.

Bata de cola - традиційне вбрання для байлаор, що танцює Фламенко (Flamenco). Це довге різнобарвне плаття, з воланами, прообразом якого був одяг циганок. На додаток до сукні можуть йти іспанська шаль і великий віяло. Байлаор зазвичай одягається у темні штани з широким поясом і білу сорочку з просторими рукавами, поверх якої іноді надягає жилетку-болеро (чалеко).

У андалуських танцю і музики є своя душа, яка зветься «дуенде» - вогонь і магія іспанського характеру. У далекому 19 столітті циганки танцювали Фламенко (Flamenco) босоніж, тепер під час фольклорних вистав на півдні Іспанії можна спостерігати за тим, як японка танцює під гру на гітарі у виконанні італійця. Так, стиль фламенко еволюціонує, але він продовжує залишатися собою, споконвічно іспанським танцем пристрасті.