Фестиваль «Танець дружби» вперше пройде у Владикавказі

Tags :

 

Підготовка до першого Північно-Кавказького міжрегіонального фестивалю хореографічних колективів «Танець дружби», який відбудеться у Владикавказі з 22 по 25 вересня в рамках святкування Дня міста і республіки, йде повним ходом. Організаторами його виступила адміністрація місцевого самоврядування, і вже зараз свої заявки на участь підтвердили танцювальні колективи з Південної Осетії, Інгушетії, Кабардино-Балкарії і Чечні. Крім того, розіслані запрошення в багато регіони Росії, адже в перспективі фестиваль має стати не тільки міжрегіональним, а й міжнародним.

Здавна танець був універсальною мовою, однаково зрозумілим людям різних континентів, і проведення подібних фестивалів сплачувати різні народи, створює те саму єдину міжкультурну і міжетнічну спільність, про яку сьогодні говорять з найвищих трибун.

«У республіці багато років не проводилося нічого подібного, і навряд чи можна переоцінити значущість цієї великої події, - ділиться думками з приводу фестивалю художній керівник ансамблю народного танцю« Діти гір »Станіслав Кодзаев .- Себе показати, інших подивитися, та ще й на нашій найгарнішій землі. «Діти гір» нерідко беруть участь у різних танцювальних фестивалях, і всі питають: чому ж на вашій батьківщині не проводяться ніякі фестивалі? Всім цікаво подивитися те місце, звідки родом осетинські танці .....»

Виступ на фестивалі «Танець дружби» стане першим виходом на велику сцену для створеного зовсім недавно муніципального ансамблю народного танцю «Владикавказький алани». Зараз під керівництвом народного артиста Росії Зелімхана Козаева хлопці активно готуються до свого першого «бойовому хрещенню». «Перед нами стоїть дуже непросте завдання - виправдати звання аланів, - усміхається його керівник, заслужений працівник культури Росії Зелимхан коза. - Справді, наші імениті дитячі колективи часто їздять з виступами по всьому світу, а ось запросити до нас гостей не можемо, тому що фестивалі на гідному рівні в нас не проводилися. У програмі фестивалю передбачені майстер-класи, за допомогою яких учасники зможуть підвищити виконавську майстерність, а керівники ансамблів, балетмейстери, хореографи, постановники - професійний рівень.

Переможцям і учасникам присуджуються звання лауреатів фестивалю, звання дипломантів I, II, III ступеня у кожній віковій групі і головний приз - Гран-прі голови Владикавказа ».