Хоровод «Ой Василю (Василино)»

Виконавці — дівчата та хлопці (можуть бути і діти). Вони утворюють півколо і стають обличчям до центру (може бути також ряд або гурт). Одного з учасників, якого називають Василем, вибирають заздалегідь і відсилають на таку відстань, щоб він не зміг почути, про що домовляються решта.виконавців. Ті ж, що залишаються в півколі, сходячись, утворюють гурт (схема 7) і загадують яку-небудь роботу (наприклад шиття, рубання дров, косіння, забивання цвяхів тощо) або яку-небудь відому гру.
Вони стають у вихідне положення (півколо) і починають співати. В цей час до них підходить Василь. Співаючи, вони імітують ту роботу чи гру, яку повинен відгадати Василь.
Якщо учасники, зійшовшись до гурту, домовились імітувати шиття, то, повернувшись у своє вихідне положення, -з 1-го по 2-й такти мелодії вони двома (великим і вказівним) пальцями лівої руки справа з сорочки виймають голку і руку з голкою піднімають на рівень очей. Після цього великим і вказівним пальцями правої руки всиляють нитку в вушко голки. Всиливши нитку, тими ж пальцями правої руки з лівої сторони лівої руки беруть засилений кінець нитки і, відводячи руку праворуч, протягують нитку крізь вушко голки.
На 3-й такт мелодії лівою рукою на правій стороні грудей втикають голку в сорочку.
На 4-й такт мелодії обома руками прямо перед собою беруть начебто зі стола чи стільця уявну матерію і згортають її. Потім беруть її лівими руками.
На 5-й такт мелодії виймають голку з ниткою, а на 6—7-й — шиють: на «раз» втикають голку з ниткою, а на «два» витягують її рукою в правий бік. Так повторюють двічі.
На 8-й такт мелодії на «раз» відкушують нитку, а на «два» втикають її в сорочку на грудях з правого боку.
З 9-го по 16'й такти повторюється все те, що виконували з 1-го по 8-й такти мелодії.
Все це спостерігає Василь.

Після закінчення пісенної строфи виконавці зупиняються і з цікавістю чекають, чи відгадає Василь, що вони зображали рухами. Якщо він вигукує: «Шили!», учасники всі разом відповідають: «Славно!» — і вибирають іншого Василя.
Його відсилають, а самі знову, як і в перший раз, сходяться до гурту і загадують іншу роботу, наприклад, рубання дров. У такому випадку, співаючи, всі повертають корпус, одночасно нахиляючись донизу, начебто беруть за топорище сокиру, яка лежить справа. Сокиру беруть так: правою рукою по середині топорища, а лівою — за кінець його. Потім заносять уявну сокиру вгору над головою і починають, щораз змахуючи, рубати дрова.
31 -го по 2-й такти мелодії беруть сокиру.
З 3-го по 4-й такти мелодії, повільно піднімаючи сокиру з землі, заносять її вгору над головою.
З 5-го по 8-й рубають дрова (на кожний такт ударяють і піднімають сокиру. Так роблять чотири удари). На останню чверть 8-го такту сокиру кладуть справа від себе.
З 9-го по 10-й такти мелодії тильною стороною кисті правої руки начебто витирають спітніле чоло.
З 11-го по 12-й такти, попльовуючи на руки (спочатку на ліву, а потім на праву), знову беруть сокиру і піднімають її над головою.
З 13-го по 16-й такти мелодії знову рубають дрова чотири рази підряд. На останню чверть 16-го такту кладуть сокиру на землю і чекають відповіді Василя.
Він, відгадавши, вигукує: «Рубали дрова!» Всі одночасно відповідають: «Славно!» — і починають все спочатку: вибирають іншого Василя і відсилають його від себе.
Півколо сходиться до гурту, і всі загадують іншу роботу, наприклад, косіння. Всі учасники, крім Василя, повертаються у попереднє вихідне положення і починають імітувати роботу.
З 1-го по 7-й такти мелодії учасники пританцьовують на місці, співаючи. Вони виконують «малий тинок», починаючи з правої ноги в правий бік.
На 8-й такт роблять «потрійний притуп», починаючи його з лівої ноги.
З 9-го по 15-й такти мелодії всі учасники, імітуючи косіння, невеликими кроками рухаються в напрямку до Василя, як зазначено пунктиром на схемі 8.

Косіння виконують так: праві руки опускають вниз, відводячи їх від корпусу, ліві руки знаходяться перед корпусом на рівні грудей. Кисті обох  рук стиснуті в кулаки так, начебто тримають ручку коси. Повертаючи корпус направо, одночасно роблять невеликий крок вперед правою ногою.
На «раз» повертають корпус праворуч, одночасно ступаючи правою ногою трохи вперед;
на «два» різко переносять корпус ліворуч, приставляючи ліву ногу до правої. Так роблять (косять) сім разів.
На 16-й такт, виконуючи «потрійний притуп», який починаюто з правої ноги, оточують Василя.