Хоровод «Козлик»

Виконавці — діти. Вони стають у коло обличчям до центру, не з'єднуючи рук. Одного з них, якого визначають заздалегідь, називають «козликом» («козликів» може бути два, три і навіть чотири). «Козлики» стоять у колі, серед учасників. Якщо їх два, три або чотири, то вони повинні стояти в різних місцях кола.
З 1-го по 4-й такти мелодії першої строфи на слова, які співають всі учасники хороводу:

  • — Вийди, вийди, кізлику. Вийди, вийди рано,—

«козлик» чи «козлики» виходять за межі кола і під кінець 4-го такту швиденько вибігають у середину кола.
З 5-го по 8-й такти мелодії на слова:

  • Вийди, вийди рано, Вийди, погуляймо,—

«козлик» або «козлики», ходячи по колу, удають, що когось розшукують поміж учасниками, і стають біля тих, кого вони вибрали. З 9-го по 10-й такти мелодії на слова звернення:

  • Кізлику! —

«козлик» або «козлики» стрімко переступають з ноги на ногу, а з 11-го по 12-й такти мелодії на слово:

  • Обернися,-

продовжуючи переступати з ноги на ногу, обертаються на місці за рухом годинникової стрілки.
З 13-го по 16-й такти мелодії на слова:

  • З которою панною Обнімися,—

«козлик» або «козлики» беруть за руки тих, кого вони вибрали з учасників хороводу (і біля яких вони стоять) і виводять їх в середину кола. З 1-го по 4-й такти мелодії другої строфи на слова:

  • Ти скажи нам, кізлику, Як дівочки скачуть,—

учасники хороводу кладуть собі руки на талію і роблять одночасно крок правою ногою вперед. У цей час «козлик» або «козлики» з тим учасником, якого вони вибрали, міцно тримаючись за руки, трохи відхиляють корпус назад і, виконуючи «дрібушки», кружляють в довільному напрямку. З 5-го по 8-й такти мелодії на слова:

  • Ой так хорошенько, Ой так приязненько,—

всі учасники хороводу опускаються на ліве коліно і плещуть у долоні в такт пісні. «Козлик» або «козлики», виконуючи «дрібушки», кружляють в парах, як і раніше, тільки в протилежний бік. З 9-го по 12-й такти мелодії на слова:

  • Хоч з старою, Хоч з малою,—

учасники хороводу піднімаються з колін, і, беручись за руки, йдуть, починаючи крок з правої ноги, до центру кола. Звужуючи коло, поступово піднімають з'єднані руки вгору. «Козлик» або «козлики» з тими, яких вони вибрали, відступають до центру кола.
З 13-го по 16-й такти мелодії на слова:

  • З дівчиною молодою,—

всі учасники хороводу, починаючи крок з правої ноги, відступають на вихідне місце, поступово опускаючи руки вниз. «Козлик» або «козлики» і ті, що з ними в парі, розміщуються між учасниками хороводу (цей хоровод виконують так, як «Зайко»).