Сюжетний танець: «Шевчики» (перші)

«ШЕВЧИКИ» (ПЕРШІ)

Танець виконують два хлопці. Вони стають один проти одного в глибині сцени (схема 1).

I фігура (8 тактів)
На 1—4-й такти виконавці «простим танцювальним кроком», сильно притупуючи то лівою, то правою ногою, йдуть назустріч один одному в напрямку, зазначеному пунктиром на схемі 1. На кінець останнього такту ручкаються і повертаються обличчям до глядача.
На 5—8-й такти «шевчики», підстрибуючи на одній нозі в ритмі 2/4Л іі йдуть на глядача. У цей же час вони, тримаючи дратву пальцями лівої руки, правою намотують її на лікоть і між великим та вказівним пальцями. На останній такт притупують обома ногами.
II фігура (8 тактів)
На 1—4-й такти «шевчики», підстрибуючи на лівій нозі, відступають на свої попередні місця. Одночасно на коліні правої ноги правою рукою вони зсукують дратву, а ліву руку широко відводять у сторону.
На 5—8-й такти «шевчики», підстрибуючи на правій нозі, йдуть на глядача і, розводячи руки широко в сторони, «шиють» чоботи. На останній такт двічі притупують обома ногами.
III фігура (8 тактів)
На 1—4-й такти «шевчики», відступаючи на свої попередні місця та підстрибуючи на лівій нозі, виймають з рота лівою рукою штихти, а правою, наче молотком, на правому коліні забивають їх. На останній такт знову притупують обома ногами.
На 5—8-й такти «шевчики» нахиляються і поправляють обома руками халяви. Так роблять кілька разів, рухаючись на глядача. На останній такт знову притупують обома ногами.
IV фігура (16 тактів)
На 1—4-й такти «шевчики» відступають на свої попередні місця, на кожні 2 такти міняють ноги, піднімаючи їх перед собою. Вони сильно нахиляються вперед і на лівій нозі чистять чобіт правою рукою, а на правій — лівою.
На 5—8-й такти один з «шевчиків» сильно тупає ногами, а другий, зігнувшись і поклавши руки на коліна, уважно дивиться на його чоботи. Він, сміючись, насуває на лоба кашкет і показує правою рукою на чобіт, в якого відірвалась підошва.

На 1—4-й такти те ж саме виконує другий «шевчик», а на його чоботи дивиться перший.
На 5—8-й такти «шевчики» стають один за одним, беруть руками праві чоботи, в яких відірвалися підошви, і, підстрибуючи на лівих ногах, забивають один одному у підошви штихти. Так вони виходять за куліси.