Сюжетний танець: «Роман»

«РОМАН»

Виконують танець З пари. Вони стають одна за одною за останньою правою кулісою (див. схему 111). Хлопець кладе праву руку дівчині на талію. Дівчина кладе праву руку собі на талію. Вони з'єднують дві руки і відводять їх в сторону (в другу позицію), нижче рівня плечей.

I фігура (44 такти)
На 1—44-й такти виконавці невеликими «простими танцювальними кроками», починаючи з правої ноги, ідуть по колу проти руху годинникової стрілки і обходять сцену. На кінець останнього такту пари виходять до центру сцени і стають обличчям до другої лівої куліси.
На 21—24-й такти перша пара не зупиняючись обходить маленьке самостійне коло і стає так, як зазначено на схемі 112. В цей час дві інші пари відступають на чотири кроки і повертаються на свої попередні місця, також роблячи чотири кроки. На кінець останнього такту танцюристи першої пари міняють положення рук так: дівчина ліву, а хлопець праву руку з'єднують і піднімають вгору, утворюючи «ворота»: вільні руки кладуть собі на талію і стають у півоберта одне до одного.
II фігура (44 такти)
На 1—44-й такти середня пара, зігнувшись, пробігає крізь «ворота» і утворює «ворота», ставши в положення першої пари. Перша пара, пропустивши крізь «ворота» другу, біжить до третьої, нахиляється і проходить «ворота», які утворила третя пара; потім повертається ліворуч, стає на її місце і утворює «ворота» для другої пари. Третя пара, пропустивши крізь свої «ворота» першу пару, «бігунцем» рухається до другої пари; вона нахиляється, проходить крізь «ворота», повертається ліворуч (на 180°) і займає її місце, утворюючи «ворота» (їх робить хлопець, а дівчина обходить навколо нього).
На останній такт мелодії виконавці знову вишиковуються в ряд і починають усе спочатку.
Танець «Роман» можуть виконувати багато пар, вишиковуючись по три пари в окремі групки.
Так само, як танець «Роман», в с. Охромієвичі Корюківського р-ну Чернігівської області танцюють танець «Метелицю».