Сюжетний танець: «Кошара»

«КОШАРА»

Танець виконують шість дівчат. Вони утворюють дві трійки, з'єднавши між собою руки і піднявши їх трохи вгору. Вільні руки кладуть собі на талію.

Трійки стають так, як зазначено на схемі 151. І фігура (16 тактів)
На 1—8-й такти трійки, виконуючи «простий танцювальний крок з підстрибуванням» то на правій, то на лівій нозі, йдуть одна одній назустріч так, як зазначено на схемі 152.
На кінець останнього такту трійки вишиковуються у півколо і стають обличчям до глядача.

На 9—12-й такти кожна друга дівчина, роз'єднавши руки, «простим танцювальним кроком» проходить у напрямку, зазначеному на схемі 153.

На 13—16-й такти вони тим же шляхом повертаються на свої попередні місця (плетуть «кошару»). Так вони роблять чотири рази підряд. На кінець останнього такту чотири дівчини утворюють коло, а дві дівчини залишаються на своїх місцях.
II фігура (16 тактів)
На 1—8-й такти дівчата в колі, виконуючи «припадання», йдуть по колу за рухом годинникової стрілки, а інші дві дівчини, поклавши руки на талію, кружляють на місці також за рухом годинникової стрілки. Вони займають положення, зазначене на схемі 154. На кінець останнього такту утворюють один ряд, з'єднують руки, вільні руки кладуть собі на талію і стають обличчям до глядача.

На 9—12-й такти ряд дівчат, виконуючи «перемінний крок», іде на глядача.
На 13—16-й такти танцюристки, не змінюючи кроку, відступають спиною на свої попередні місця. На кінець останнього такту дівчата знову утворюють півколо і роз'єднують руки, стоячи обличчям до глядача (схема 155).

III фігура (16 тактів)
На 1—8-й такти вони міняються місцями так, як на 9—16-й такти І фігури, але, переходячи з місця на місце, з'єднують поперемінно то праві, то ліві руки і піднімають їх вгору. На кінець останнього такту утворюють «зірку».
На 9—12-й такти «зірка» рухається по колу проти руху годинникової стрілки. На кінець останнього такту дівчата утворюють дві «зірочки».
На 13—16-й такти «зірочки» йдуть по колу за рухом годинникової стрілки. На кінець останнього такту чотири дівчини утворюють коло, а дві стають по сторонах, як зазначено на схемі 154.
IV фігура (16 тактів)
На 1—8-й такти дівчата повторюють рухи 1—8-го тактів II фігури, але дві дівчини, які стоять на місці, не кружляють, а плещуть в долоні. На кінець останнього такту всі дівчата утворюють два кола по три танцюристки в кожному.
На 9—16-й такти трійки, виконуючи «припадання», йдуть по колу так: та трійка, яка знаходиться праворуч від глядача, проти, а та, що ліворуч, за рухом годинникової стрілки. На кінець останнього такту всі танцюристки утворюють пари і стають в коло.

V фігура (16 тактів) На 1—4-й такти пари, виконуючи «простий танцювальний крок з підстрибуванням», кружляють по колу, йдучи проти руху годинникової стрілки. На кінець останнього такту вони знову утворюють трійки і стають так, як зазначено на схемі 151. На 5—8-й такти трійки повторюють рухи 1—4-го тактів І фігури. На кінець останнього такту вони утворюють загальне коло. На 9—16-й такти виконавиці в колі, яке йде за рухом годинникової стрілки, не зупиняючись, діляться на пари, що беруться руками, як у польці, і, виконуючи «перемінний крок», кружляють по колу проти руху годинникової стрілки.