Прості положення рук

1- е положення. Обидві руки, зігнуті в ліктях, лежать кулаками збоку на талії, лікті направлені трохи вперед (рис. 19).
2- е положення. Руки схрещені на грудях. Це положення може мати три варіанти:
лікті трохи відведені від корпусу. Права рука знаходиться під лівою рукою, кисть правої руки лежить долонею на лівій руці вище ліктя, кисть лівої руки під правою рукою (рис. 20);
руки щільно прикладені до корпусу, кисть стиснута в кулачок і захована під лікоть другої руки (рис. 21);
лікті трохи відведені від корпусу і направлені вперед, кисть одної руки лежить долонею на другій руці трохи вище ліктя (рис. 22).
3- є положення. Обидві руки підняті невисоко в сторони і знаходяться між вихідною і другою позиціями, лікті вільні, кисті направлені долонями вперед і трохи вгору (рис. 23).
4- е положення (чоловіче). Обидві руки лежать долонями на потилиці, начебто підтримують шапку, причому зігнуті лікті направлені в сторони (рис. 24).
5- е положення (жіноче). Дівчина, взявшись руками за кінці стрічок, які звисають ззаду від вінка, відводить їх у сторони, кисті знаходяться трохи вище плечей, тильною стороною направлені назад, закруглені лікті підняті в сторони (рис. 25).
6- е положення (жіноче). Ліва рука в другій позиції, лікоть трохи закруглений, кисть ледве зігнута, долоня направлена праворуч.
Права рука, зігнута в лікті, від ліктя до кисті знаходиться перед грудьми дівчини, кисть піднята трохи вище лівого плеча, долонею праворуч, закругленими пальцями вгору, лікоть направлений вниз і трошки відведений від корпусу.
Дівчина начебто когось відштовхує від себе (рис. 26).
7- е положення (жіноче). Одна рука лежить долонею на грудях, підтримуючи намисто, друга, стиснута в кулачок, лежить збоку на талії або знаходиться у вихідній позиції (рис. 27).

8- е положення (жіноче). Кисть правої руки прикладена до правої щоки і повернена тильною стороною до глядача, зігнутий лікоть направлений вниз. Кисть лівої руки прикладена знизу до ліктя правої руки. Ліва рука від ліктя до кисті або прикладена до корпусу, або трохи відведена від нього. Корпус прямий, голова спирається на кисті і може бути повернута до правого або лівого плеча (рис. 28).
9- е положення. Обидві руки розведені в сторони трохи вище рівня талії. Кисті рук закруглені і направлені долонями вгору (рис. 29).
10- е положення. Обидві руки зігнуті в ліктях, долоні засунуті за пройми кептара, лікті вільно опущені вздовж корпусу (рис. ЗО).
11- е положення. Обидві руки зігнуті в ліктях, кисті стиснуті в кулачки, великі пальці засунуті за пройми кептара. Лікті вільно опущені вздовж корпусу (рис. 31).
12- е положення (жіноче). Обидві руки, зігнуті в ліктях і стиснуті в кулаки, лежать на рівні талії (на пояску). Кисті рук зігнуті і направлені від себе. Лікті трохи вигнуті вперед (рис. 32).
13- е положення. Обидві руки, зігнуті в ліктях, лежать на талії ззаду, долонями назовні, покладеними одна на одну. Лікті направлені трохи назад (рис. 33).
14- е положення (жіноче). Обидві руки з розгорнутими кистями відведені перед собою трохи нижче рівня плечей. Кисті направлені долонями вниз, а пальцями трохи вверх (рис. 34).
15- е положення (чоловіче). Обидві руки, зігнуті в ліктях, тримають за кінці долонями від себе сокирку, яка лежить у виконавця ззаду на талії обушком вгору. Лікті трохи направлені вперед (рис. 35).
16- е положення (чоловіче). Обидві руки, зігнуті в ліктях, тримають за кінці долонями від себе сокирку, яка лежить у виконавця на плечах обушком вниз. Лікті відведені трохи в сторони (рис. 36).
17- е положення (чоловіче). Обидві руки тримають за кінці долонями від себе сокирку, яку піднімають високо над головою (у третій позиції) обушком вгору. Лікті трохи відведені в сторони (рис. 37).
18- е положення (чоловіче). Права рука, трохи зігнута в лікті, тримає сокирку, ліва — приблизно посередині, топорище, поставивши його кінцем на підлогу. Корпус нахиляють вниз (рис. 38).