Побутовий танець: Балабинська полька

БАЛАБИНСЬКА ПОЛЬКА

Парний танець, в якому може брати участь необмежена кількість виконавців. Пари до початку танцю утворюють коло. В кожній парі виконавці (дівчина і хлопець) стають обличчям одне до одного і боком до центру кола: дівчина правим, а хлопець лівим. Обоє кладуть праві руки одне одному на талію, а лівою рукою підтримують правий лікоть партнера (схема 163).

I фігура (16 тактів)
На ?•—8-й такти пари «перемінним кроком» ідуть по колу проти руху годинникової стрілки. При цьому дівчина починає з лівої ноги і робить крок назад, а хлопець — з правої і робить крок вперед.
На 8-й такт пари виконують «потрійний притуп» (дівчата з правої ноги, а хлопці з лівої).
На 9—16-й такти пари, не змінюючи положення і кроку, кружляють праворуч, просуваючись по колу проти руху годинникової стрілки. На кінець останнього такту вони зупиняються так, щоб хлопці стояли спиною до центру кола (схема 164).
II фігура (16 тактів)
На 1—3-й такти пари, не змінюючи положення, «перемінним кроком» ідуть до центру кола. При цьому дівчата починають з правої ноги і роблять крок вперед, а хлопці — з лівої і роблять крок назад.
На 4-й такт всі пари виконують «потрійний притуп»: дівчата з лівої ноги, а хлопці з правої.
На 5—8-й такти пари кружляють на перескоках праворуч і одночасно рухаються від центру кола на попередні місця.
На 9—11-й такти пари «перемінним кроком» ідуть від центру кола, розширюючи його. При цьому дівчата починають з лівої ноги і роблять крок назад, а хлопці — з правої і роблять крок вперед.

На 12-й такт дівчата виконують на місці «потрійний притуп», починаючи його з правої ноги, а хлопці — два притупи лівою ногою.
На 13—16-й такти пари, кружляючи на перескоках ліворуч, рухаються до центру кола. На кінець останнього такту вони повертаються у вихідне положення танцю.
III фігура (16 тактів)
На 1—3-й такти пари, виконуючи «плетінку» (дівчата назад, а хлопці вперед), ідуть по колу проти руху годинникової стрілки.
На 4-й такт всі одночасно виконують «потрійний притуп», починаючи з лівої ноги.
На 5—8-й такти повторюються рухи 1—4-го тактів, тільки пари йдуть по колу за рухом годинникової стрілки.
На 9—16-й такти пари, обертаючись, йдуть по колу в протилежному напрямку. На кінець 16-го такту пари приходять у вихідне положення танцю і міняють положення рук: хлопець лівою рукою бере праву руку дівчини і легко відводить ліворуч. Обоє трохи повертають корпус: дівчина праворуч, а хлопець ліворуч (схема 165).

IV фігура (16 тактів)
На 1—2-й такти пари «перемінним кроком», який дівчина починає з правої ноги, а хлопець — з лівої, йдуть до центру кола. На кінець 2-го такту пари роз'єднують руки — дівчина праву, а хлопець ліву. Вільну руку дівчина кладе собі на талію, а хлопець опускає.
На 3—9-й такти пари піднімають з'єднані руки вгору, утворюючи «ворота», і «простими танцювальними кроками» обертаються: дівчина праворуч, а хлопець ліворуч.
На кінець 4-го такту пари зупиняються, і виконавці стають обличчям одне до одного. Дівчина кладе свою праву руку на талію хлопця, а ліву м'яко витягує ліворуч. Хлопець лівою рукою легенько підтримує правий лікоть дівчини, а правою бере її ліву руку.
На 5—6-й такти пари «перемінним кроком» ідуть від центру кола, розширюючи його.

На 7—8-й такти дівчата опускають праву руку, хлопці — ліву, а з'єднані руки піднімають вгору, знову утворюючи «ворота». «Простими танцювальними кроками» дівчина обертається ліворуч, а хлопець праворуч. На кінець 8-го такту виконавці кожної пари приходять у вихідне положення танцю і з'єднують праві руки, а ліві кладуть собі на талію (дівчина може притримувати лівою рукою спідницю).На 9—15-й такти пари просуваються по колу проти руху годинникової стрілки. Дівчина легенькими невеличкими кроками на низьких півпальцях кружляє праворуч під піднятими вгору і з'єднаними руками. Хлопець іде слідом за дівчиною, чітко карбуючи «перемінний крок» (схема 166).
На 16-й такт пари, повертаючись у вихідне положення танцю, виконують «потрійний притуп».
Потім танець виконують спочатку.