Оберти

Оберт ас (жіночий). Вихідне положення — третя позиція ніг.
На затакт «і» при повороті праворуч зробити легенький стрибок на лівій нозі. Праву закинути назад, коліно її зігнути і відвести праворуч;
на «раз» повернутися на 180° і поставити праву ногу позаду себе на підлогу, перенісши на неї вагу корпусу;

на «і-два» переступити лівою і правою ногами, довершивши повний оберт. Потім зробити все спочатку. Руки — див. положення 7 та ін.
Голубець   і   вихиляс  в   оберті (жіночий). Вихідне положення — третя позиція ніг.
На «раз» першого такту — крок правою ногою вперед. Одночасно ліву руку покласти на талію, а праву відвести в сторону;
на «два», повернувшись на 180°, виконати «голубець» ліворуч.
На «раз» другого такту, продовжуючи оберт, стати на всю ступню лівої ноги, трошки зігнувши її в коліні. Праву ногу закинути назад за ліву на носок, піднявши каблук вгору. Руки схрещуються на грудях;
на «два» довершити оберт на 360°, поставивши праву ногу на каблук. Розташування ніг має бути таким: права на каблуці спереду, а ліва поставлена ззаду на всю ступню і трохи зігнута в коліні. Вага корпусу — на лівій нозі.
Низька  погаренка   (парний оберт). Вихідне положення — шоста позиція ніг.
Виконавці стоять обличчям одне до одного. Хлопець обома руками тримає дівчину за талію, а дівчина кладе руки хлопцеві на плечі або на талію.
На «раз» праві ноги поставити так, щоб вони майже торкалися одна одної внутрішніми сторонами ступні (виворітно); на «і» лівими ногами зробити крок вперед;
на «два» переступити правими ногами на місці ліворуч, повернувшись на 180°;
на «і», повертаючись ще більше, знову зробити крок лівими ногами, завершуючи оберт.
«Погаренку» низьку можна виконувати і ліворуч. Середня   погаренка   (парний оберт). Вихідне положення — шоста позиція ніг.
Виконавці стоять обличчям одне до одного. Хлопець правою рукою тримає дівчину за талію. Права рука дівчини знаходиться на лівому плечі хлопця. Лівою рукою хлопець підтримує правий лікоть дівчини, а дівчина лівою рукою підтримує правий лікоть хлопця.
На «раз» зробити правими ногами крок вперед так, щоб виконавці були справа одне від одного;
на «і» підтягнути ліві ноги до правих і швидко повернутися на півпальцях правих ніг;
на «два-і» — те, що й на «раз-і», і завершити оберт на 360°.
При поворотах голову на «раз» повернути ліворуч, а на «два» — праворуч, тобто обличчям одне до одного.
Висока  погаренка   (парний поворот).
Вихідне положення — шоста позиція ніг.
Виконавці стають обличчям одне до одного. Хлопець правою рукою тримає дівчину за талію. Права рука дівчини знаходиться на лівому плечі хлопця. Лівою рукою хлопець підтримує правий лікоть дівчини, а дівчина лівою рукою підтримує правий лікоть хлопця.
На «раз» зробити, акцентуючи, крок вперед правими ногами так, щоб бути праворуч одне від одного. Ліві ноги відриваються від підлоги. Розпочати поворот праворуч;
на «два» підскочити на правих ногах, повертаючись ще більше праворуч;
на «і» опустити ліві ноги і поставити поряд з правими, завершивши оберт на 360°.
Під крило (парний рух).
Вихідне положення — шоста позиція ніг.
Виконавці, які стоять у парі обличчям одне до одного, на «раз» першого такту виконують біг на місці правими ногами, ліві ноги відривають від підлоги і сильно згинають у колінах.
Хлопець нахиляє корпус вперед так, щоб дівчина була праворуч від нього, і голову підсовує під її праву руку (начебто під крило). Одночасно він кладе праву руку дівчині на талію, а вона ліву руку кладе на зап'ястя правої руки хлопця. З'єднані руки (права рука дівчини і ліва хлопця) вони піднімають вгору; голови повертають до глядача. Корпус дівчини трохи нахилений вперед;
на «два» виконавці, не міняючи положення корпусу, рук і голови, виконують біг на місці лівою ногою, відводячи назад праву ногу, сильно зігнуту в коліні.
На «раз-два» другого такту виконавці, не міняючи положення корпусу, рук і голови, виконують по черзі два біги на місці правою і лівою ногами.
На «раз» третього такту виконавці, виконуючи біг на місці правою ногою, міняють положення корпусу і голови так: дівчина відхиляє корпус трохи назад, голову повертає до хлопця; одночасно хлопець вирівнює корпус і відхиляє його теж трохи назад, спрямовуючи погляд на дівчину. Не роз'єднуючи рук (дівчина праву, а хлопець ліву), опускають їх вниз до рівня талії, другі руки виконавці розводять широко в сторони.
На «два» третього такту, на «раз-два» четвертого такту виконавці, не міняючи положення корпусу, рук і голови, виконують три біги на місці по черзі лівою, правою і лівою ногами.
Іноді цей рух виконується в оберті.
Тури (чоловічі).
Вихідне положення — шоста позиція ніг.
Допомагаючи руками, розведеними широко в сторони, на невеликих стрибках на півпальцях обох ніг виконавці роблять повні оберти на місці на кожну чверть такту.
Голову з початку оберта тримати в одному положенні, погляд спрямувати в одну точку. Потім різко закінчити повний оберт головою і завершити оберт корпусу на 360°.
Тури на присядці (чоловічі).
Вихідне положення — друга позиція ніг.

Виконуються «тури на присядці» так само, як і «тури», тільки виконавець весь час глибоко присідає.
Ноги на півпальцях за першою позицією, коліна розведені в сторони. Колобок (чоловічий) (оберт ліворуч).
На «раз», глибоко присідаючи, перенести вагу корпусу на ліву ногу й ліву руку, почавши поворот ліворуч. Праву ногу відірвати від підлоги. Права рука відведена в сторону.
Погляд звернений на підлогу ліворуч;
на «два» перенести вагу корпусу на праву ногу і праву руку, зробивши майже повний оберт. Так, не розгинаючи колін, по черзі спираючись то на ліву ногу і руку, то на праву ногу і руку, виконують оберти, просуваючись по прямій лінії або по колу.
Гарбуз (чоловічий) (оберт ліворуч).
Глибоко присідаючи, вагу корпусу перенести на праву ногу, яка стоїть на підлозі на півпальцях. Ліва нога лежить стопою на підйомі правої ноги. Зігнуте коліно лівої ноги відвести ліворуч. Корпус нахилений вперед (він ніби лежить на правому коліні). Руками по черзі треба відштовхуватися від підлоги, обертаючись ліворуч. Можна відштовхуватися і обома руками разом. Бажано, щоб поштовхи були на кожну восьму такту. Змінивши положення ніг, можна обертатись і праворуч (рис. 106).
Півторак (парний).
Вихідне положення — шоста позиція ніг.
На «раз-і-два-і» першого такту і на «раз-і-два» другого такту виконати півтора кола будь-якої «погаренки»;
на «і» — удар ногою об підлогу, корпус нахилити, коліна трохи зігнути. Потім повторити рух у другий бік.
Яструб  в  оберті (чоловічий).
Вихідне положення — третя або шоста позиція ніг.
На «раз» з легенького стрибка обома ногами сильно відштовхнутись у повітря. Підігнути обидві ноги так, щоб підошви були притиснуті одна до одної, коліна повернуті в сторони. Зробити оберт праворуч або ліворуч на 360°;
на «два» в оберті розвести руки в сторони.
Потім зробити все спочатку.
Рух виконується на місці, по діагоналі і по колу.
Оберти корпусу з винесенням ноги вперед навхрест (чоловічі).
Вихідне положення — перша позиція ніг, руки на талії.

На «раз» злегка ковзнути носком лівої ноги і повернути п'ятку ліворуч. Винести вперед навхрест і підняти над підлогою майже на 90° праву ногу. Праву руку на рівні грудей зігнути перед корпусом, ліву відвести на рівень грудей назад ліворуч. Корпус направити лівим плечем вперед, голову повернути назад;
на «два» ноги, корпус і голову перевести у вихідне положення, руки праворуч.
Потім рух починається спочатку, з тієї ж ноги. Варіант оберту (чоловічий).
Вихідне положення — перша позиція ніг, руки розведені в сторони, кисті стиснуті в кулаки.
На «раз» підстрибнути, перескочивши на ліву ногу і злегка нахилившись ліворуч. Праву ногу ледь підняти над підлогою і зігнути перед лівою вперед навхрест.
На «два» — те, що й на «раз», але на другу ногу.
Одвертання (парний рух, спільний для жінок і чоловіків).
Вихідне положення — виконавці стають парами, обличчям одне до одного, плечем у напрямку руху — дівчина правим, а хлопець лівим. Хлопець правою рукою тримає ліву руку дівчини. З'єднані руки підняті і відведені назад нижче рівня плечей. Вільні руки знаходяться на талії.
На перший такт хлопець з лівої, а дівчина з правої ноги виконують один раз «тинок» з просуванням вперед, ледь одвертаючись одне від одного. Одночасно вони проводять з'єднані руки внизу вперед, витягуючи їх вгору, не вище рівня плечей. Під час повороту танцюристи злегка вклоняються одне одному.
На другий такт — те, що й на перший, але рух починають з іншої ноги і з'єднані руки проводяться знизу назад, у вихідне положення.
Парні повороти (спільні для жінок і чоловіків).
Вихідне положення — хлопець і дівчина стоять обличчям одне до одного. Хлопець бере дівчину правою рукою за талію, ліву кладе їй на плече. Дівчина обидві руки кладе на плечі хлопця.
На «раз» першого такту треба праву ногу поставити перед лівою навхрест.
На «і» підскочити на лівій нозі.
На «два» перескочити на праву ногу.
На «і» підскочити на правій нозі.
На другий такт виконати «потрійний притуп».