Комбіновані положення рук

19- е положення. Права рука в третій позиції і трохи відведена праворуч, лікоть вільний, кисть трохи піднята, долоня направлена ліворуч, пальці

вгору. Ліва рука в другій позиції або трохи нижче, кисть пряма, долонею догори і вперед. Корпус повернутий трохи лівим плечем вперед, голова повернута до руки, піднятої вбік (рис. 39).
20- е положення (чоловіче). Права рука прикладена долонею до потилиці. Ліва рука, стиснута в кулак, лежить збоку на талії. Корпус повернутий лівим плечем вперед, голова трохи піднята і ледве повернута до лівого плеча (рис. 40).
21- е положення (жіноче). Одна рука в положенні 1, стиснута в кулачок, лежить збоку на талії, друга рука: а) відведена в сторону, кисть на рівні талії, долонею вперед; б) відведена в сторону на рівні плечей, долонею вперед; в) піднята вгору в третю позицію і трохи відведена в сторону, лікоть вільний або трохи закруглений, кисть трохи піднята і направлена долонею до себе (рис. 41).
22- е положення (чоловіче). Права рука тримає сокирку по середині топорища обушком вниз і виносить її над головою. Рука відводиться трохи в сторону. Ліва рука, кисть якої стиснута в кулак долонею вниз, відводиться вбік, трохи нижче рівня плеча. Лікоть ледве зігнутий (рис. 42).
23- є положення (чоловіче). Права рука тримає сокирку майже за кінець топорища обушком догори, лезо ледве торкається підлоги. Ліва рука, кисть якої стискається в кулак, відводиться вгору і далеко в сторону, одночасно корпус нахилений вниз (рис. 43).