Варіант сюжетного танцю «Субота»

ВАРІАНТ ТАНЦЮ «СУБОТА»

Парний масовий танець.
I фігура (8 тактів)
На 1—8-й такти дівчина і хлопець з'єднують перед собою руки навхрест і, починаючи крок з правої ноги, «перемінним кроком» ідуть по колу проти руху годинникової стрілки.
II фігура (8 тактів)
На 1—4-й такти пара роз'єднує руки. Потім знову з'єднує їх так: хлопець лівою рукою бере праву руку дівчини, а дівчина, навпаки, лівою рукою бере праву руку хлопця.
Розводячи руки в сторони на рівні плечей, пари підходять впритул і знову займають свої попередні місця. Це вони виконують двічі.

На 5—8-й такти хлопець кладе праву руку дівчині на талію, а лівою бере праву руку дівчини, трохи зігнуту в лікті, і відводить у сторону на рівень голови. Дівчина кладе свою ліву руку хлопцеві на плече.
Так вони «перемінним кроком» кружляють по колу проти руху годинникової стрілки.
III фігура (8 тактів)
На 1—8-й такти пара повністю повторює І танцювальну фігуру.
IV фігура (8 тактів)
На 1—8-й такти хлопець бере правою рукою пальці лівої руки дівчини і підносить їх високо вгору так, щоб дівчина могла повернутися під його рукою. Хлопець кладе вільну (ліву) руку собі на талію. Права рука дівчини опущена вниз. Пара стає так, як зазначено на схемі 200.
Хлопець «перемінним кроком» іде по колу проти руху годинникової стрілки, а дівчина в цей час кружляє під його рукою за рухом годинникової стрілки.
Потім починають все спочатку.