«Країна мрій» - так гартувалися патріоти

Tags :

«Країна мрій» - так гартувалися патріотиНа фестивалі «Країна мрій» молодь танцювала, Скрипка вигулював дружину, а письменники варили куліш

Деякі називають «Країну мрій» єдиним святом, де бути патріотом просто неможливо. Ініційований сім років тому Олегом Скрипкою, цей фестиваль зробив для самоідентифікації українців набагато більше, ніж помпезні «фольклорні заходи». У нинішньому році програма фесту була особливо насиченою. Кореспондентам «ВВ» вдалося сфотографувати найцікавіше.

«Де талію робити будемо?»

Перше, що впадало в око ще на підходах до Співочого поля, - велика кількість людей у вишиванках. Молоді хлопці, сім'ї з дітьми, пенсіонери - хто б міг подумати ще кілька років тому, що національний одяг будуть купувати (а це недешеве задоволення!) І носити практично масово? Традиційний конкурс вишиванок, взяти участь в якому могли всі охочі, явив таке розмаїття унікальних сорочок, що журі з працею вибрало кілька самих-самих.

На Алеї майстрів можна було не лише придбати етнічні сувеніри та одяг, а й спробувати виготовити їх самим. Найбільший ажіотаж спостерігався близько гончарів, навчальних своєму нехитрому, на перший погляд, ремесла. Народна майстриня Віра Цимбал охоче ділилася з маленькими українками секретами виготовлення ляльок-мотанок. «Оце буде чічко. Тепер ручки перев'язуй, вісь так. І талію робимо - наша лялька дієті соблюдає! »- Наставляла вона ученицю.

Для лялькових фартушки не пошкодувала майстриня та раритетного Самоткань полотна, п'ять метрів якого збереглося аж з 1920 року.

Обід від літераторів

З ранку, поки не було великого напливу людей, трохи отоварився та Олег Скрипка. Поруч йшла його дружина Наталка, така струнка, що навіть не вірилося: її дочки всього пару тижнів від народження! Прикупивши картину, парочка попрямувала у бік головної сцени, де Скрипці належало налаштувати звук для вечірнього концерту. Наталія зі старшим сином уважно слухала його розспівування.

У другій половині дня стартували хореографічні майстер-класи: білоруські, українські, литовські танці розучували і старий, і молодий! Багато глядачів зібралося навколо молодих кобзарів, серед яких був і фіналіст шоу «Україна має талант!» Ярослав Бойко.

Незважаючи на те, що вхід на фестиваль цього року був платний, відвідувачі не нарікали, та й ціна в 30 грн., Погодьтеся, цілком осудним. Тим більше що діти і пенсіонери могли пройти безкоштовно. Крім того, в «безбілетного» секторі було чимало цікавого. По-перше, майстер-класи: з японської каліграфії, лозоплетіння, трафаретного ілюстрації. Хоч цілий день вчися - не набридне! По-друге, встановлена у дворі Музею Івана Гончара «Літературна сцена», де нон-стоп проходили зустрічі з письменниками, а головне - протягом двох днів літератори змагалися в мистецтві приготування Куліша. Ірен Роздобудько зізналася, що вдома готує нечасто. Однак у підвішеного над вогнем казана «чаклувала» впевнено, встигаючи одночасно спілкуватися з глядачами.

А танцювали босоніж по калюжах!

До вечора Співоче поле заполонили любителі сучасної етномузики. Наживо, та ще й під відкритим небом можна було послухати цікаві молоді команди. На сцену виходили київська «Астарта», Йоанна Словінскі з Польщі, литовська група Ilgi. А «Джамбібум» з Мінська просто підірвав Печерські пагорби своєю енергетикою! Олег Скрипка виступав сольно, і навіть хлинули злива не зіпсував настрою глядачів - люди підспівували і танцювали босоніж. Важливо, що цього року «Країна мрій» була ... безалкогольної - ніде в околицях не продавали навіть пиво. Хедлайнером другого дня стала група «Фома», виконуюча «український фольк-панк-шансон». Молодь перед сценою нон-стоп кружляла в танку, пританцьовували навіть проходять по алеї солідні чоловіки і жінки похилого віку.

Заглянувши на сайт фестивалю, ми виявили безліч захоплених відгуків. Автор одного з них зізнався, що, будучи уболівальником, все ж таки пропустив заради концерту фінальний матч ЧС-2010. А це означає, що такі поняття, як духовність, нація і самоідентифікація - не просто гасла в устах політиків, а цілком реальні поняття, дуже близькі нашому народові. Не вірите? Приходьте через рік на фестиваль!