Теорія і практика електрик бугі

Tags :

Практично кожен з нас чув дане словосполучення.

Навіть ті , хто ніколи не займався танцювальним мистецтвом , можуть хоча б приблизно уявити собі його . Тим не менш, в останні роки серед професійних танцюристів саме існування електрик бугі , так само як і питання про те , що ж це таке , стали предметом великої кількості спорів і вельми палких дискусій .

Дана стаття претендує на те , щоб стати універсальним працею з танцю і складається з двох частин. Завдання першої частини в тому , щоб дати чітке визначення сучасного електрик бугі в контексті вуличної танцювальної культури нашого часу , а також розповісти про історію виникнення танцю і його відмінні особливості . У другій частині ми докладно розглянемо основні принципи електрик бугі на практичних прикладах і спробуємо прояснити питання, що виникають у всіх адептів даного напрямку .
Електрик бугі . Визначення . Відмінні особливості.

Отже, що ж таке « електрик бугі » сьогодні ? Очевидно , що з моменту появи танцю з такою назвою , а потім приходу його в нашу країну , багато що змінилося. Популярність набирають фанковиє стилі , хіп -хоп та хаус , осібно стоять танці європейської клубної культури , на зразок електроденс , потихеньку пробираються до нас Флексінг і терфінг . Причому , якщо два останніх напрями поки що маловідомі, то фанковиє стилі та поппінг стають зараз , поряд з хіп -хопом , стандартом де -факто в середовищі вуличних танців і в тій чи іншій мірі отримали визнання. Враховуючи ж те , що коріння у попінга (як загальної назви для фанкових стилів) і електрик бугі загальні , багатьма ставиться питання про те , що електрик бугі - це не танець , а лише неправильний термін .

Тим не менш, також очевидно , що , незважаючи на деяку зовнішню схожість , електрик бугі відрізняється від фанкових стилів і попінга , як " umbrella term " , тобто комплексного терміна (включаючи такі підкатегорії , як « анімейшн »). Відрізняється , в першу чергу, унаслідок того , що танцюється електрик бугі не під фанк , але під електронну музику виключно і використовує танцювальні техніки в дещо інших пропорціях (скажімо , більше робота і менше чистого попінга ) . У той же час , від танців, що виконуються під електронну музику ( електроденс , хаус) , включаючи танцювальні напрямки рейв -культури в чистому вигляді ( ліквід ) , електрик бугі відрізняється технічно . Ось чому , враховуючи різноманіття форм виконання , ми пропонуємо наступне визначення:

Електрик бугі - танцювальний напрямок , сукупність танцювальних стилів і технік , виконуваних під електронну музику і характеризуються поняттям « ілюзії».

Під словом « ілюзія » в даному визначенні ми розуміємо створення якого-небудь образу або демонстрацію пластики , невластивою людині , але викликає різні асоціації - з роботом , з хвилями і так далі. Ми також підкреслюємо використання електронної музики , оскільки багато в чому завдяки цьому , електрик бугі відрізняється від фанкових стилів. Інший , на відміну від фанку , ритмічний малюнок музики , більш складний і різноманітний , інший темп її , провокують використання кілька відмінного набору танцювальних стилів і технік , і використання їх в іншій пропорції , ніж у фанкових стилях і в тому , що багато хто називає словом « анімейшн ».

Говорячи про музичні відмінностях , ми маємо на увазі , що поппінг переважно танцюється під фанк . Фанк ж - музика з відносно простим малюнком, що складається з одноманітною партії ударних : « бум - клеп - бум - клеп » з сильною часткою на парні рахунки , яскравою бас- лінією , а також будь-якими додатковими звуками. При цьому , як правило , в рамках квадрата , тобто чотирьох вісімок , музика вельми одноманітна , а наприкінці квадрата , тобто на четвертій вісімці , або на восьмий , присутній ритмічна збивання ( найчастіше вимкнення лінії ударних або взагалі музики) на кілька рахунків , що постійно використовують танцюристи у своїй імпровізації. Більше того , невисокий темп фанк -музики найчастіше припускає - хоча і не зобов'язує - використання ритмічного кача тілом в процесі танцю . Це робить фанковиє стилі більш танцювальними і вільними у своїй візуальній манері .

У той же час , музичною основою електрик бугі може бути будь-яка електронна музика - електро , електрофанк , дабстеп , індастріал , хаус , техно , драм енд бейс - з їх відмітними особливостями . Відповідно, обіграна музика теж може бути по- різному. Але сам електронний характер музики наказує роботу з образами ілюзорними , часом футуристичними , нереальними. Крім того , швидкий темп не припускав кача тілом , як у Поппінг - зате дозволяє відчути так званий « флоу » - енергетику перетікання руху (детальніше дане поняття ми розглянемо у другій частині статті).

Ми розрізняємо поняття « техніки» та « стилю». Під стилем ми розуміємо якусь сукупність рухів , об'єднаних загальним принципом , манерою і має яскраві візуальні особливості , легко відрізняються від інших стилів.
Стиль - це форма танцю.

Слово «техніка » в даному контексті , на противагу поняттю « технічності » , позначає який-небудь технічний прийом або вид м'язового контролю , що застосовуються в тому чи іншому танцювальному стилі і мають унікальний візуальний ефект , але при цьому , не є власним стилем .

Щоб пояснити це , наведемо простий приклад . « Робот » - це стиль танцю. Він характеризується своїми типовими рухами , яких може бути безліч , визначеної постановкою корпусу , манерою . Але головне - стиль «робот» унікально виглядає і легко відрізнити від інших стилів. У той же час , « тат » і « даймстоп » - техніки м'язового контролю . Ці техніки можна застосовувати в стилі « робот » , і тоді робот буде виглядати так чи інакше. Не застосовувати ж техніку , скажімо , « тат » ні до якого стилю , а окремо танцювати її неможливо , оскільки « тат » у такому випадку буде асоціюватися з чимось іншим , наприклад , з Поппінг , тобто стане саме стилем танцю , або взагалі ні з чим.

Сьогодні в електрик бугі , як і раніше , переважають стилі «робот» , « Вейвінг » , « кінгтат » і « глайдінг ». У той же час , до них додалися прийшли з рейв- культури « ліквід » , « діджітс ». Поряд з ними , безумовно , використовуються традиційні « поппінг » , « Буг стайл » , а також ілюзорні техніки - « строубінг » , « тикинг » , « слоу Моушн » , « експлоужн » і так далі.

Виходячи з цього , ми пропонуємо виділити основні компоненти електрик бугі . Зрозуміло , фантазія танцюриста не обмежена нічим . Але для подальшого розвитку танцю та підвищення рівня виконавців , необхідно зрозуміти , яким мінімальним набором стилів і технік повинен володіти танцюрист , які принципи він повинен знати , щоб танцювати електрик бугі на хорошому рівні:

Основні стилі , застосовувані в електрик бугі :

- Робот : Імітація рухів робота , манекена , що характеризується різноманіттям варіантів .

- Вейвінг / ліквід / діджітс : Вейвінг - рух хвиль по тілу. Ліквід - стиль , що прийшов з рейв -культури і демонструє хвилі або контури об'єктів , а також складні траєкторії за рахунок хвилеподібних рухів кистей рук. Діджітс - хвилеподібні рухи , фактично Вейвінг , пальцями.

- Кінгтат / фінгер таттінг : Створення в просторі складних геометричних фігур з прямими кутами та їх трансформації за рахунок , переважно , рук і кистей , спочатку імітує фрески з єгипетських пірамід ( звідси назва « кінгтат » - King Tutankhamun ), або ж за рахунок пальців ( фінгер таттінг ) .

- Поппінг (як базовий стиль , а не сукупність стилів) : Поєднання різного роду неприродних положень тіла , поз з « фанкі » кутами і фіксації цих поз , з використанням техніки « тат ».

- Буг стайл : Стиль , заснований на унікальній манері Бугалу Сема , бугалу , і поєднує характерні пози з кільцевими і хвилеподібними рухами різних частин тіла , так званими « boogaloo rolls ».

Основні техніки , застосовувані в електрик бугі :

- Експлоужн : Техніка різкого прискорення руху тіла або якоїсь його частини з ефектом вибуху або поштовху .

- Слоумоушн : Техніка уповільненого руху , що імітує уповільнене відтворення відеозапису.

- Даймстоп : Техніка фіксації без різкого м'язового напруги , тобто чітка зупинка руху тіла або його частини , часто застосовувана в стилях «робот» і « кінг -тат » , а також « строубінг » (імітація рухів у світлі стробоскопа ) .

- Пап: Техніка фіксації за рахунок різкого скорочення і розслаблення певних м'язів , візуально характеризується , як смикання або поштовх. Використовується активно в таких стилях , як « поппінг » , « тикинг » та інших .

- Глайдінг / флоутінг : Техніка переміщення , візуально визначається , як ковзання над підлогою ( глайдінг ), або ходьба « п'ята- носок » ( флоутінг ) .

Основні принципи, що застосовуються в електрик бугі :

- Принцип ізоляції : Уміння контролювати різні групи м'язів , а також частини тіла окремо. Виконується таким чином, щоб танцюрист міг рухати однією або декількома частинами тіла в певних площинах , залишаючи при цьому решта тіла в повністю нерухомому стані. Прикладом ізоляції може служити виконання стилю « робот » , оскільки сам пристрій робота передбачає деяку механічність і обмеженість у рухах. Підняти руку з використанням ізоляції означає зафіксувати руку в повністю нерухомому положенні , а потім підняти її , рухаючи в плечовому суглобі , без додаткового згину ліктя або кисті і при повній нерухомості всього тіла. Ізоляція може застосовуватися і до техніки фіксації , на рівні м'язів , коли танцюрист використовує , скажімо , « тат » для певної частини тіла.

- Принцип нескінченної хвилі / принцип нескінченного руху: Основний принцип складного Вейвінг і один з основних принципів електрик бугі . Нескінченна хвиля означає демонстрацію глядачеві безперервної хвилі без зупинок , мандрівної , як правило , по замкнутих траєкторіях як по тілу танцюриста , так і поза ним. Найпростішим прикладом руху нескінченної хвилі може бути елементарна кільцева хвиля з однієї руки на іншу через груди , замикається знову на вихідній руці. У складніших випадках хвиля може , наприклад , переходити з рук на корпус , ноги , знову виходити в руки , переходити в « хендфлоу » або « рейлс » стилю « ліквід » і знову повертатися на руки і корпус , з використанням кілець та інших технік . Застосовуючи принцип нескінченної хвилі можна демонструвати складний танець , який буде обмежений лише рівнем танцюриста і його фантазією.

- Принцип трансформації: Один з ключових принципів електрик бугі , поряд з принципом нескінченної хвилі і нескінченного руху. У розумінні автора , принцип трансформації означає зміну одного типу руху іншим , але не обов'язково загальну зміну стилів , як то з робота на поппінг , а зміну характеру демонстрируемого руху. В якості простого прикладу , наведемо хвилю , яка , пройшовши по руці , корпусу , ногам і повернувшись в іншу руку , може народити в ній імпульс для , скажімо , ізольованого руху тіла і переходу в стиль робот або кінгтат . Іншими словами , простий принцип трансформації реалізується за допомогою зміни руху в тій точці , в якій воно відбувається (наприклад , в точці піку хвилі) з одного типу на інший. Хвиля трансформується в робота , робот в кінгтат , кінг тат в ліквід , і так далі , але відбувається це все зв'язно , через точку руху. У складній реалізації принципу , точка руху може зникати в одному місці і з'являтися в іншому , провокуючи іншу частину тіла на свій рух . Скажімо , хвиля , запущена однією рукою і пішла в ногу , по завершенні її в стопі може змінитися , скажімо , роботообразним поворотом голови і переходом в стиль «робот» . Варіантів трансформацій може бути безліч і не завжди вони пов'язані з Вейвінг . Прекрасна ілюстрація трансформацій - це кінгтат , особливо в поєднанні « contours » і « boxes ». Один з головних ідеологів електрик бугі у нас в країні , Олександр «Дракон» Шматків , так описує принцип трансформації у своїй статті « Електрик бугі . Королі ілюзій » - « ... рух переходить одне в інше як пазл , який танцюрист збирає , використовуючи своє тіло ». Про те , як реалізуються подібні речі на практиці , ми докладніше поговоримо в другій частині статті.

Список можна продовжити , оскільки , чим вище рівень танцюриста , тим більша кількість технік і стилів він може застосовувати в контексті електрик бугі .

Таким чином , зараз ми розглянули основні теоретичні положення , які можуть регламентувати електрик бугі , як серйозне танцювальний напрямок . Але перед тим , як перейти до наступного розділу , який містить коротку історію танцю , необхідно сказати ще про декілька найважливіших поняттях. Це поняття мети танцю і танцювального образу.

Всякий раз , коли людина танцює , він має перед собою якусь мету . У випадку, якщо ви просто танцюєте на дискотеці , напевно , ваша мета - відпочити і порухатися. Але якщо мова йде про професійний танці , то варто поговорити про усвідомлено поставлених цілях.

Поняття мети в такому випадку можна розділити на дві складові. Перша - це мета даного танцю в принципі. І тут необхідно відповісти на питання « навіщо потрібен електрик бугі , що він показує ».

Максим «Пластик» Будянський , один з найбільш відомих танцюристів і викладачів електрик бугі у нас в країні , так визначив цей танець і його мета , зіставивши їх з фанковими стилями : « Електрик бугі - стилі , похідні від пантоміми ... ( танцюристи ) отримують кайф від вживання в образ , музика тут вторинна ». При цьому , за його словами , в фанкових стилях творчої метою є самопрезентація танцюриста , обігрування музики.

З вищесказаним можна погодитися на всі сто відсотків , але лише з точки зору зовнішнього спостерігача. Взагалі , в танцювальному мистецтві корисно замислюватися про все з двох позицій - позиції виконавця і позиції глядача. Так от , якщо з боку останнього фанковиє стилі можуть здатися більшою мірою обігруванням музики , а електрик бугі - уявленням образу , з позиції танцюриста протиставлення їх можна оскаржити . Причини , на погляд автора , тут дві . Перша в тому , що абсолютно будь-який танець має у своїй основі якої-небудь образ. Навіть якщо подивитися на основні складові фанкових стилів - « бугалу » , « скейркроу » , « тойман » та інші - вони являють собою яскраві образи ! І їх творці , безсумнівно , намагалися показати той чи інший образ , образ ляльки , лякала і так далі. Про це забуває нинішнє покоління танцюристів , які , вивчаючи руху , часто не намагаються передати дух танцю. З іншого боку , електрик бугі також в даний час абсолютно нерозривно пов'язаний з музикою , і музика в ньому - первинна, причому , первинна саме поряд з образом . Тому що танець , де мета показати образ переважала б над музичною складовою , перетворився б на чисту пантоміму під акомпанемент .
Коли я танцюю електрик бугі , моя мета - проілюструвати музику , створивши образ , або ж створити образ , проілюструвавши музику. Чим точніше проілюстрована музика разом з усіма її складовими , включаючи ритмічний малюнок , мелодику та інше , через створений образ , тим ближче мій танець до ідеалу. Це - глобальна мета танцю.

Друга складова , яку можна назвати « сьогочасної метою » , визначає те , навіщо танцюрист виконує танець в даний конкретний момент. Наприклад, у ситуації перформансу , це може бути бажанням показати глядачам якусь історію або персонаж. У ситуації батла - виграти у суперника , і так далі. Може здатися , що сьогохвилинна мета є річчю очевидною і не потребує озвучуванні . Проте , практика показує , що людська психіка і свідомість влаштовані таким чином , що для досягнення успіху їх щоразу необхідно програмувати на щось , даючи собі установку. Саме тому , щоразу починаючи танцювати , потрібно розуміти , для чого ми це робимо.

автобусные туры по европе