Робота з тілом: що є що, і чого нам чекати від занять

Tags :

Сучасна людина дуже грамотний і просвящен: знає, у чому, скільки калорій, що з чим їдять, що коли надягати і як з ким розмовляти.

І цей геніальний розум поміщений в такому недосконалому тлінному тілі! «Яка несправедливість!», - Кричимо ми, обурюючись і дивлячись на себе в дзеркало, пеня на батьків, що явно не ті гени краси в нас заклали і тепер ми не можемо надягти он ту спідницю, або ці штани в обтяжку, або майку з вирізом декольте, від взуття на каблуці взагалі біжимо без оглядки, бо більше п'яти хвилин в ній стояти не можемо (а як в ній ходити і поготів ніхто не знає), руки у нас, як правило, як гаки, ноги взагалі не звідти ростуть , ось тут треба трохи прибрати, а тут не завадило б додати ...

Багато людей вперше звертаються до роботи з тілом тому, що біль від травми або хронічного захворювання примушує їх шукати альтернативи, часто після того, як традиційне лікування - хірургічне або медикаментозне - не допомогло або зробило залежним від ліків.

Інша мотивація тілесних практик виходить з більш позитивного умонастрої, з природного прагнення до здоров'я і оптимальному функціонуванню. Ви відчуваєте себе добре, але розумієте, що можна розширити межі існуючих кордонів. Може бути, вам хочеться стати гнучкішим або стрункішою. Вами рухають цікавість і інтерес: як жити повніше, використовувати всі можливості людського життя? Не раз вже говорилося, що більшість з нас використовує лише малу частину своїх здібностей. Зазвичай це відносять в основному до можливостей мозку, але розум тіла також залишається значною мірою незадіяним. Як жити творчим життям? Як подолати недієздатність і біль, що обмежує рух, і як наслідок - життя? У чому секрет здорової старості і довголіття? «Людина з тонко розвинутим відчуттям тіла може свідомо регулювати своє здоров'я» - Джин Х'юстон.

Неважливо, що саме змусило вас звернутися до свого тіла. Нехай то було бажання краще себе відчути або прагнення діяти ефективніше, цей крок відкриє перед вами цілий новий світ і принесе вам не тільки полегшення, до якого ви прагнете, але також знання і сили, до того невідомі. «Знати інших - це розум; Знати себе - істинна мудрість »- Дао Де Дзин

Це «знання себе» не зовсім те, що мав на увазі давньогрецький філософ Сократ. Це не знання з голови. Це не знання, засвоєне від учителя, наставника або з книги. Це і не знання, отримане через звернення до бога. Це знання, яке може виникнути тільки в тілі, в серці, знання нутром. Воно приходить швидше зсередини, ніж зовні.

Більшість з нас піддається впливу нескінченного потоку «стимулів» - механічні шуми машин, холодильників, пив і пневматичних дрилів, безперервна балаканина телевізорів і радіо, гудки автомобілів і крики людей - так званий «шум великого міста», не кажучи вже про безперервну балачках в голові .

Якщо сенсорні системи вже перевантажені, ви, можливо, щосили намагаєтеся блокувати те, що чуєте, бачите, відчуваєте і нюхати, щоб прожити день. Зайва стимуляція може призвести до оніміння і навіть бездушності тіла. Або можна втратити чутливість, тому що колись раніше ви відчували біль і відключили свою свідомість від чутливості і страждання.

Заморожуючи або анестезіруя тіло, ми перестаємо відчувати біль. Але разом з тим ми позбавляємося і того, що приносить радість. Джерело болю - це також і джерело задоволення. Відсікаючи одне, ми відсікаємо і інше. Це властивість обмороження: воно позбавляє уражене місце всякої чутливості. Це означає, що насправді ми не усвідомлюємо відсутність почуття. Різновид обмороження, викликана відключенням почуттів - тілесні блоки (затискачі), - колись допомогла стримати почуття та імпульси, що здавалися небезпечними, хворобливими, забороненими або неприйнятними, але тепер вони утримують нас від всіх почуттів взагалі.

Тілесні практики забезпечують інший вид стимуляції - вони розслаблюють, а не викликають напругу. Усвідомлення соматичних (тілесних) відчуттів може стати протиотрутою від надмірної стимуляції сучасного світу і викликаної нею нечутливості. Пробудження тіла і усвідомлення його інтуїції, так само як і чуттєвих задоволень, заново знайомить вас з тими областями, які ви, захищаючись, позбавили життя. Це також засіб уповільнити темп навіть самої бурхливого життя, стати здатним фізично відчувати кожен її момент. Тіло зміцнює нас у сьогоденні, в точці, де час здається повним і протяжним, а не коротким і обмеженим. У цьому стані спокою ми відпочиваємо, вчимося, змінюємося, зцілює.

Ежегодно шубы в Киеве пользуются все большей востребованностью и спросом. А все потому, что этот вид теплой одежды - наиболее привлекателен, создает стиль, подчеркивает достоинтсва и, конечно же, согревает