Виразність класичного танцю

Tags :

На пантоміму і в 1920-і роки покладалися великі надії.

До всіляких комбінацій пантоміми і танцю охоче вдавався Горський, а в деяких своїх спектаклях і Лопухов. Особливо культивували її студії, охоплені ідеєю драматизації танцю, наприклад працював на естраді «Драмбалет» Н. С. Греміна. І знову-таки недарма так багато писали про пантомімі тодішні критики і теоретики балету. «Сюжетна пантоміма на новий сучасний сюжет - ось основна і головна робота сучасного балету» - писав Гвоздьов. А Соллертинський заявляв: «Виразний танець мислиться нами насамперед як сюжетна пантоміма, яка ... не тільки розігрується, але і танцюється».

Перше послеоктябрьское десятиліття, як ніякий інший період в житті нашого балету, було багато різноманітними експериментами, приносили і помилки і знахідки. У наступні роки знахідки були сприйняті однобічно. Досліди драматизації дали в 1930-х роках значні, новаторські для свого часу спектаклі, такі, як «Бахчисарайський фонтан» і «Ромео і Джульєтта». Але інші жанри на цей час опинилися поза законом. Винятковість прав одного напрямку на шкоду всім іншим, природно, збіднює балетний танець.

Справа була не тільки в недостатньому різноманітності виражальних засобів, в танцювальній бідності, за яку не безпричинно дорікають спектаклі 1930-1940-х років. Наш хореографічний театр знайшов в ту пору безсумнівно більшу, ніж раніше, психологічну та емоційну насиченість. Іншим його гідністю стала конструктивна стрункість: події викладалися послідовно, пов'язано, логічно. Але зводити всі конфлікти до можливостей психологічної драми, показу одиничних, приватних явищ означало обмежити балет також в його змісті, його ідейної силі. Він тимчасово втратив ту здатність узагальнювати мовою багатозначною метафоричної образності, одухотворяє кращі танцювальні композиції минулого і цінні досліди 1920-х років.
Багато що змінилося до середини століття в житті країни, а отже, і в мистецтві. У тому числі і балетному.

І, вдивляючись в нове, помічаєш, що в ньому раз у раз відгукуються пошуки 1920-х років. Невидимі нитки тягнуться від дослідів Горського, Лопухова і Голейзовський до спектаклів наших сучасників, балетмейстерів Третій радянський покоління.

Часто приезжая в нашу столицу, многие гости и туристы не знают то. какой хостел Киев выбрать. Причиной этому - огромное их количество. Но все же при выборе столичного хостела старайтесь узнать о нем как можно больше, чтобы вы остались довольны своим пребыванием в нем.