Трохи про спортивні танці

Tags :

І музика і танці в свій час жорстко контролювалися партійними ідеологами.

Важко зараз уявити, але на початку 80-х дискотеки "Кому за 25» проводилися тільки в ДК імені Дзержинського раз на місяць. За квартал до ДК стояли натовпи людей і питали зайвий квиток. А самі квитки продавалися не в касі, а в організаційно-методичному відділі, щоб на захід не потрапили люди старше сорока.

Якщо такий кошмар творився на звичайних дискотеках, то уявіть, що доводилося відчувати любителям спортивних танців. Адже ці танці, року до 85-го вважалися впливом загниваючого Заходу. Найчастіше доводилося конспіруватися і йти в підпілля. Люди приїжджали на змагання зі спортивних танців, а їм організатори говорили: «Запам'ятайте! Ви приїхали на семінар інженерів-будівельників »

Десь році у вісімдесятому в Горькому повинні були відбутися змагання. Люди приїхали з усього Союзу. Квитки були розпродані повністю. І десь за годину до початку пролунав дзвінок з обкому: «Ми чули, що у вас там повинен проводитися конкурс по спортивним танцям. Заборонити! ». І заборонили. Але конкурс таки провели. Танцюристи через службовий вхід пройшли вночі в актовий зал - він був усередині і без вікон, і в порожньому залі, без глядачів, виконали конкурсну програму.

Олександр Перлов, який зараз очолює обласну федерацію зі спортивних танців, перший раз потрапив на великі змагання в 1975 році. Це були зональні змагання в Челябінську. Інструктор Мінкульту Росії перевіряла готовність спортсменів перед виступами. «Так. У вас занадто оголена спина. А у вас занадто коротке плаття. А у вас занадто багато блискіток. А у вас занадто зухвалий макіяж ». Перевірки ці проводилися десь за годину до змагань, часу на переробку не залишалося, і дівчаті доводилося носовими хустками закривати вирізи на сукню.

Представник Мінкульту міг зняти пару через те, що у когось з них занадто зухвалий костюм. «Дівчина в цьому платті викликає занадто негативні бажання у публіки».

Танцюють всі

Чим все-таки є спортивні танці - спортом чи мистецтвом, вам ніхто точно не скаже. З одного боку це мистецтво, тому що люди в нескінченних тренуваннях відточують все па. З іншого боку це спорт, тому що мета всіх тренувань - участь у змаганнях. На дискотеках люди теж танцюють, але, оскільки призові місця за ці танці не присуджуються, їх можна віднести до фізкультури. І взагалі, відмінність тільки в якості. На дискотеці, коли ви танцюєте вальс, вам без різниці, на яку ступінь обороту ви повернулись, красиво чи ні ви стоїте в парі. Навіть якщо ви не потрапили в такт - це нікого не хвилює.

На змаганнях судді оцінюють не просто ваше знання основ вальсу, а й все інше: як працюють стопи, коліна, стегна, як ви тримаєте корпус, як рухаєтеся під музику, красиве Чи сукню у пані та як сидить на чоловікові фрак. Враховується навіть те, як партнер вивів свою даму на майданчик і як повів.

Всього спортивних танців 10 - 5 по європейській програмі: повільний вальс і віденський, швидкий і повільний фокстроти і танго і 5 з латиноамериканської програми: бразильська самба, кубинські чача і румба, іспанська пассадобль і американський джайв.

Для всіх цих танців ніякої додаткової фізичної підготовки не треба. Вмієш ти сідати на шпагат - чудово, не вмієш - і гаразд. Тобі зроблять хореографію, де ти жодного разу не сядеш на шпагат. Вмієш добре гнутися - тобі зроблять хореографію, де це придасться. Вмієш обертатися - те ж саме. Якщо ти цього не вмієш, тобі зроблять хореографію, де ти не гнешся і не обертаєшся і ніхто тебе за це не засудить.

Спортивні танці, незважаючи на свою рухливість, мають толерантні фізичні навантаження. Ними займаються хлопці і з астмою, і з вродженим пороком серця, і з хворою печінкою і підшлунковою, і з підвищеним внутрішньочерепним тиском. Лікарі радять цим хлопцям утриматися від фізичних навантажень і більше часу проводити на дивані, а вони танцюють і після занять відчувають себе набагато краще, ніж до них.