ТОП-5 літніх танців для схуднення

Tags :

Немає кращого фітнесу, ніж танці: тренування пролітають непомітно, калорій спалюється багато, а настрій покращується в рази. Ми вибрали п'ять найбільш «жиросжигательние» літніх танців, які допоможуть схуднути. Ніяких дієт - тільки швидкий ритм і неголосний перестук каблуків по паркету, а головне - музыка вам дуже допоможе. І немає значення, яка вона - єтнічна, народна, українська, російська чи музика інших країн.

1. Вільна самба

Відкриває наш топ темпераментна, вогненна, кипуча і вільна самба. Вперше цей танець почали виконувати ще в 19 столітті. Виник він з народних африканських танців, завезених з рабами з Конго і Анголи, і салонних танців завойовників. Зараз самбу танцюють повсюдно, незважаючи на соціальні забобони - і в танцювальних клубах російської глибинки, і на знаменитих бразильських карнавалах.
Самба входить в міжнародну бальну програму, її танцюють і професіонали, і аматори. Але навчитися танцю любові і свободи може кожен. У першу чергу, це «соціальний» танець, спрямований на те, щоб підтримати дружбу і спілкування незнайомих людей. Так, наприклад, в країнах Північної та Південної Америки існує величезна кількість спеціальних клубів знайомств, куди люди приходять танцювати самбу, а заодно - шукати свою половинку.

Що ж стосується нашої країни, то в більшості танцювальних студій викладаються два основних типи самби - бальна і клубна. У першому випадку самба танцюється в парі, на уроках дають основні кроки і серйозну бальну навантаження. Ну а в класі клубної самби все набагато вільніше - більше імпровізації, а також можна навчитися танцювати як в парі, так і поодинці.

Крім класичної аеробного навантаження, що спалює зайві жирові відкладення, самба серйозно тренує нижню частину тіла - прес і косі м'язи живота, стегна і сідничні м'язи. Амплітудні, швидкі рухи дозволять м'язам знайти тонус, а фігурі - жіночні форми. Тим же, хто хоче зменшити об'єм стегон, слід бути обережніше з «вісімками»: від самби ноги і сідниці стануть більш округлими, але не схуднуть. Щоб переконатися в цьому, зайвий раз подивіться на танцівниць самби і всієї латиноамериканської програми - у них дуже важкий розвинений «низ», без целюліту, але з накачаними м'язами.

2. Динамічний джайв

Для тих же, хто хоче скинути зайву вагу саме з ніг і стегон, ідеально підійде інший танець латиноамериканської бальної програми - джайв. Одні історики вважають, що так танцювали індіанці-семінолів навколо спійманого блідолицього, інші - що джайв, як і самба, приїхав в Штати з Африки. Потім, в 80 роках 19 століття призом для кращого виконавця джайву був пиріг, тому іноді цей танець називали Пиріжкова прогулянка. Що стосується теперішнього часу, то повноцінний урок джайву з легкістю «спалить» будь-яку з'їдену булочку.

Змушені попередити. На джайв треба приходити, маючи за спиною хоча б мінімальний хореографічний або спортивний досвід. Новачкам стрімкий темп, який задає цей танець, може виявитися не під силу. У студіях можна зустріти два види уроків - міжнародний джайв та свінг, його європейський і більш повільний побратим. В обох випадках використовуються одні й ті ж кроки і фігури, питання тільки за швидкістю і свободою їх виконання.

Джайв, як ми вже говорили, один із самих складних танців, і тренує він всі основні групи м'язів і суглобів. Він дає серйозну кардіологічну навантаження, тренує м'язи ніг і спини. Окремому напрузі піддаються суглоби і зв'язки, тому танцювати джайв можна тільки в спеціальному взутті.

3. Розкутий реггетон

Жаркий Пуерто-Ріко - ось батьківщина танцю реггетон. Не можна сказати, що з'явилося раніше - музика реггі, або гарячий танець, основним рухом якого є сексуальне потрясиваніе всіма частинами тіла, але зараз цю пару можна зустріти в будь-якому клубі і практично на кожному танцполі.

Танцюючи реггетон, треба бути обережною. Цей танець по праву вважається одним із самих еротичних танців світу. Розкуті руху і свобода імпровізацій нікого не залишать байдужими.

Почати танцювати реггетон може будь-хто. За винятком, хіба що, самих сором'язливих. В арсеналі цього танцю - руху з хіп-хопу, реггі та бачати. Вони розігріють м'язи і суглоби, а також поліпшать кровообіг. До речі, провідні західні фітнес-тренери рекомендують реггетон для тих, хто хоче позбутися целюліту - різні види «трясінь» сприяють спалюванню жирових відкладень.

4. Історичний ірландський степ

У порівнянні з нашим попереднім номінантом, ірландський степ може здатися тихим скромником, однак це зовсім не так. Швидкі руху і запальний ритм цього танцю за своєю ефективністю здатні конкурувати і з джайвом, і з реггетон. В основі ірландського танцю - традиційні «хороводи», які чимось схожі на російські, але відрізняються різкістю і чіткістю рухів.

Ірландський степ зараз дуже популярний - в інтернеті можна знайти величезну кількість навчальних уроків. Але це досить складний танець, так що його азам краще вчитися у хорошого викладача.

Підкачати плечової корпус і спину, танцюючи ірландський степ, не вдасться. Це один з рідкісних стилів, який виконується з практично повністю нерухомим корпусом і опушеними вниз руками. Зате поліпшити поставу і підтягнути стегнової і сідничні м'язи, стрибаючи в такт, можна по повній програмі. Ну і користь від загального навантаження, звичайно, ніхто не скасовував: віддихатися після першої «порції» ірландських танців буде не так-то просто.

5. Сонячний сіртакі

Сіртакі зародився з рухів середньовічного військового ритуалу, виконуваного перед битвою або в честь багатою полювання. Зараз сіртакі, який звикли вважати візитною карткою Греції, танцюють не стільки заради залучення прихильності богів, скільки просто для задоволення. Як кажуть самі греки, в хороводі не помічаєш нічого навколо себе, а час буквально перестає існувати: є лише постійно повторювані рухи, які доходять до автоматизму, плече сусіда і музика, яка змушує прискорюватися з кожним тактом.

Знайти танцювальну школу, в якій викладають сіртакі, буде досить складно. Проте всі танцювальні рухи не відрізняються особливою складністю, і їм легко зможе навчитися будь-який - наприклад, по роликам в інтернеті. Тут головне - компанія, тому що поодинці сіртакі танцювати неможливо.