Свобода і танці в комуністичному Китаї

Tags :

Чиновники з Пекіна знову втрутилися у проведення конкурсу. Комісія з політичних і законодавчим справах випустила конфіденційне вказівку, що вимагає від китайських громад бойкотувати конкурс танцю, і заборонила всім китайським танцюристам брати участь в конкурсі.

У Китаї у вас є свобода, якщо захочете зістрибнути з найвищої будівлі або в річку, але танцювати так, як ви захочете, у вас свободи немає. Зокрема, танцівниця не має права використовувати свою уяву, щоб створити унікальний ритм і стиль танцю. Замість цього, руху танцюриста обмежені установками партійної культури, і танець розглядається як політичний інструмент. Що стосується першопрохідців і тих, хто прагне до істини, то вони танцюють, в деякому роді, будучи в наручниках.

Китайський народ історично співав і танцював дуже добре. Китайський танець має довгу історію, тисячі років. Китайський танець з глибокою і багатою культурою рухів виражається в класичному танці, який є основою цього конкурсу.

Так чому ж китайський режим забороняє китайським танцюристам брати участь в міжнародному конкурсі китайського танцю телебачення NTD? Чого бояться китайська влада? Чи бояться вони, що справжнє мистецтво, що передає правдивість, доброту і красу, покаже різкий контраст з їх підробкою, потворністю і злом? А може вони бояться, що учасники у вільному місці зможуть втекти? Або вони побоюються, що громадська думка в подальшому обернеться проти них?

У будь-якому випадку китайський режим прекрасно розуміє, що час, коли люди співали комуністичні пісні і танцювали тільки політичні танці, йде, і починається період, коли незалежні танцюристи повертаються до оригінальної традиційній культурі.

Тоталітаризм є заклятим ворогом свободи, однак, свободу не втримаєш на прив'язі. У 1960-х роках Рудольф Нурієв, танцівник з Радянського Союзу, залишився у Франції заради свободи мистецтва. Він зламав ланцюга тоталітарного обмеження свободи і став маяком надії для всіх інших танцюристів.

У Китаї теж були аналогічні випадки, наприклад, в 80-х роках колишній селянин Лі Цуньсінь прибув в Х'юстон для навчання балету. Через три дні він вирішив бігти на свободу і залишитися в США на постійній основі. Втеча призвело до того, що його заарештували в китайському посольстві. Пізніше Лі був звільнений, коли втрутився тодішній віце-президент Джордж Буш. Після цього Лі Цуньсінь танцював в Х'юстонському і австралійському балеті.

Для тих, хто любить танці, це основна мета в житті. Однак мистецьке життя професійного танцюриста досить коротка. Міжнародний конкурс китайського танцю дозволяє продемонструвати свої таланти і розширити свій кругозір - це така рідкісна можливість.

Скільки разів в житті людина готова ризикнути? Будь-якому танцюристу, що живе під владою комунізму, треба як мінімум прикладати подвійне зусилля, спочатку за можливість вільно танцювати, а потім за те, щоб жити вільним життям.

На сьогоднішній день чехол для iPad 3 може бути виготовлений з дуже різних матеріалів, та мати дуже різний дизайн. Завдяки такому широкому асортименту навіть самий вибагливий власник цього пристрою зможе задовольнити свої потреби.