Свінг (swing) танці

Tags :

Свінг - танцювальний напрямок у парних танцях, що характеризується Синкоповане (укороченим) ритмом, характерним для афро-американських танців; музика - ритмічний танцювальний джаз або блюз.

 

Вперше про свінг згадується в 1911 році. Газета «Трибуна» (м. Сан-Франциско, штат Каліфорнія) розповідала про танець, в якому партнери періодично розходилися замість того, щоб весь час танцювати в близькій позиції; партнер «розкручував» (swing out) партнерку, створюючи можливість для імпровізації і акробатичних елементів.

І так, батьківщина танцювального стилю свінг - Америка! Існує проста форма танцю свінг і складна.

Стиль простої форми свінгу досить універсальний, але обмежений рухом рук. В Америці майже кожен коледж мав свій танець свінг, але головне рух у них було однакове: тримаючись за кисті рук і погойдуючись, обидва партнери рухалися по одній лінії вперед для початку нового руху. Потім партнер розкручував свою партнерку під лівою рукою, не розтискаючи кистей рук до тих пір, поки вона не потрапить в кільце його рук, при цьому сам він опинявся позаду. Знаючи не більше шести танцювальних рухів в стилі свінг і роблячи неймовірні фінти руками, танцюючі чарували оточуючих.

В кінці 20-х років ХХ століття основним видом дозвілля для мас були танці під живі оркестри. Енергійна, весела, жартівлива музика не давала сидіти на місці! Танцюристи намагалися її «візуалізувати» рухом свого тіла - хитромудрі трюки, стрибки, динамічні повороти, махи ногами - вільна імпровізація. Так і з'явилася складна форма свінгу - Лінді хоп - основоположний танець в цьому стилі. Лінді хоп всіх підкорив своєю енергетикою, радістю, нез'ясовним захопленням і зробив величезний вплив на більшість танців в стилі свінгу - бугі-вугі, бальбоа та ін

Характерні риси Бальбоа - близький контакт між партнерами і жвава робота ногами під швидку джазову музику. Особливо його зручно танцювати на обмежених місцях. Зараз Бальбоа танцюють і в повільному темпі під блюз.

Бугі-вугі - танець вільної композиції, який характеризується відсутністю впорядкованості танцювальних рухів, виповнюється в помірно-швидкому темпі.

У 50-х роках завершилася ера свінгу, він був витіснений твіст, шейк, рок-н-ролом.
Зараз танці в стилі свінг знову стають популярні по всьому світу.

У Росії існує Федерація Танців в Стиле Свінг (ФТСС), у великих містах є клуби та танцювальні студії. Вони проводять семінари, танцювальні виїзди у табори, майстер-класи з зарубіжними та місцевими викладачами свінгу.

Свінг як аматорські соціальні танці - це задоволення, підзарядка енергією, виплеск емоцій. Свінг - це засіб відпочинку, розваги та спілкування. Свінг відносно простий, його можна почати танцювати в будь-якому віці.

У свінгу партнери, слідуючи музиці, як би будують танець з відомих їм фігур: партнерка прикрашає танець імпровізацією, чуйно відчуваючи ведення партнера, а партнер, «слухаючи» уважно свою партнерку, надає їй цю можливість.

Свінг може стати відмінним хобі та вмінням блиснути на будь-якій вечірці.
Навіть якщо ви не любите джаз, танці в стилі свінг все одно підуть вам на користь, так як це можливість навчитися краще володіти власним тілом, розім'ятися після трудового дня, познайомитися з цікавими людьми, та й просто підняти собі настрій і чудово провести час.