Сучасний танець (початок - середина XX століття)

Tags :

-Вільний танець

Вільний танець (також пластичний, рітмопластіческій) - виникло на початку ХХ століття рух за звільнення від конвенциональности колишнього балетного театру і злиття танцю з життям. Вільний танець стояв біля витоків танцю ХХ століття, в ньому були сформульовані принципи, на яких частково грунтувалися танець модерн і джаз-модерн, контемпорарі, і навіть буто і контактна імпровізація.

Творців вільного танцю об'єднувало не тільки бажання перетворити його у високе мистецтво, що має рівний статус з музикою або живописом, але й особливий світогляд. Всі вони в тій чи іншій мірі сприйняли ідею Ніцше про танець як метафорі свободи і танцюриста як втіленні розкріпаченого і творчого духу. Для засновників вільного танцю танець став особливою філософією, від якої вони очікували трансформації життя. Айседора Дункан (1877-1927) мріяла про нову людину, для якого танець буде так само органічний, як і інші повсякденні справи, про жінку майбутнього - володарці «самого піднесеного розуму в самому вільному тілі».

Одним з ідейних джерел вільного танцю став рух за фізичне вдосконалення, розкріпачення тіла. Його прихильники шукали джерело відродження в природі, закликали до природності, звільнення людини від вимог, що накладаються на нього сучасною цивілізацією.

-Танець модерн
Танець модерн - один з напрямків сучасної зарубіжної хореографії, що зародилося в кін. XIX - початок. XX ст. в США і Німеччині. Термін «Танець модерн» з'явився в США для позначення сценічної хореографії, що відкидає традиційні балетні форми. Увійшовши у вживання, витиснув інші терміни (вільний танець, дунканізм, танець босоніжок, рітмопластіческій танець, виразний, експресіоністський, абсолютний, новий художній), що виникали в процесі розвитку цього напрямку. Спільним для представників танцю модерн, незалежно від того, до якого течією вони належали й у який період проголошували свої естетичні програми, був намір створити нову хореографію, відповідала, на їхню думку, духовним потребам людини XX століття. Основні її принципи: відмова від канонів, втілення нових тем і сюжетів оригінальними танцювально-пластичними засобами. У прагненні до повної незалежності від традицій представники Т.М. прийшли, врешті-решт, до прийняття окремих технічних прийомів, у протиборстві з якими зародився новий напрямок. Установка на повний відхід від традиційних балетних форм на практиці не змогла бути до кінця реалізована.

-Контемп (контемпорарі (contemporary))
Контемпорарі-денс - стиль сучасного сценічного танцю, Що розвінувся Зі стілів модерного та постмодерного танцю.
Для контемпорарі характерна Відмова від традіційніх атрібутів балету, робота на підлозі. Танець цього стилю часто віконується босоніж

-Контактна імпровізація
Контактна імпровізація (КІ) - танець, в якому імпровізація будується навколо точки контакту з партнером. Контактна імпровізація є однією з форм вільного танцю.

-Буто
Буто (яп. ? ?, буто:, «танець темряви») - напрям сучасного японського танцю.