Сучасний танець (кінець XX - початок XXI століття)

Tags :

Клубний танець:

-Electro
-House
-Trance
-Тектонік

Тектонік (англ. Tecktonik) нове танцювальне рух XXI століття, що містить у собі елементи, jumpstyle, хіп-хопу, локінга, поппінга, техно і т. п.
-Strip-dance

Strip Dance - танцювальний напрямок, по суті є частиною стриптизу. Якщо стриптиз, це "вміння оголення в танці", то стрип денс - це "вміння танцю, придатного для оголення". Тобто стрип денс - це будь танцювальний напрям, яке можливо органічно застосувати для стриптизу. Відповідно існують різні варіанти стрип денсу: R'n'B strip, Стріп-латина, класична стрип-пластика і т.д. Також існують різні види стрип денсу, засновані на різних техніках стриптизу, заснованих на взаємодії з предметами, як то: lap-dance, table-dance, pole-dance і т.д.

-Go-Go

Go-Go (гоу-гоу) - стиль еротичного танцю, при якому на відміну від стриптизу танцюристи не роздягаються.
Мета танцю - розвага відвідувачів дискотек .. Go-go виникло на початку 1960-х років, коли жінки в «Peppermint Lounge» в Нью-Йорку встали на столи і почали танцювати твіст.

-Хакка
Хакка (нід. Hakken, так само нід. Hakkuh) - стиль танцю, що з'явився в Нідерландах, в 90-х роках як атрибут молодіжної субкультури хардкор (габбер)

-Джампстайл

Джампстайл (англ. Jumpstyle від англ. Jump - стрибок) - танцювальний стиль, що поширився в Європі в останні роки, в основному в Нідерландах, Бельгії, а також на півночі Німеччини і Франції. Танці проходять під енергійну електронну музику, кожен танцюрист на свій манер в ритм музики здійснює рухи, схожі на стрибки, за що стиль і отримав свою назву. Якщо танцюристів декілька, вони не повинні торкатися партнера. Вітаються несинхронні дії різними танцюристами. Стався від стилю Hardstyle

-Шаффл

Мельбурн шаффл (Melbourne shuffle) - це стиль танцю, який стався в кінці 80-х років в Австралії, в андеграунд-сцені міста Мельбурн. Це швидкі, типові для джазу танцювальні рухи (степ), але на «сучасний» лад, і танцюють його під різноманітні стилі електронної танцювальної музики.

-DnB step

D'n'B Dance (Drum and Bass step), або D'n'B step x-outing - вуличний танець, атрибут молодіжної субкультури драм-н-бейс, виконується під музику в стилі DnB, найчастіше на так званих сходках ( неформальних зборах або D'n'B-вечірках), баттлах (танцювальних змаганнях, від англ. battle - битва), і в клубах Drum And Bass напрямки. Стиль D'n'B dance ввібрав в себе елементи брейк-біта і хіп-хопу. D'n'B dance виконують у зручних кедах або кросівках на плоскій підошві і найчастіше джинсах або штанах, не сковували рухів.
Основний акцент при виконанні D'n'B dance - на рух ніг («фінти» ногами):
техніка чергування «носок - п'ятка, носок - п'ятка» (так звана основа, basic);
техніка махів вперед, в сторони, схрещування ніг;
техніка поворотів і напівповороті на п'яті, на носку, зрідка в повітрі;
техніка розворотів на 180, 360 або іноді й більш градусів (найскладніша).
-Сквер данс

Сквер данс (англ. square dance, в перекладі з англійської «танець квадратів») - це народний танець, який з'явився в США. Танцювальні фігури, прийняті в Сквер дансі, запозичені з традиційних народних танців, привезених в Сполучені Штати емігрантами з Європи. Серед цих танців - Моріс, англійський танець «кантрі» і кадриль. Сквер данс танцюють у всьому світі. У Росії він вперше з'явився в 2003 році.
Вуличний танець:

-Хіп-хоп

Хіп-хоп (англ. hip hop) - культурний напрям, що зародився в середовищі робітничого класу Нью-Йорка в кінці 1970-х. Діджей Afrika Bambaataa першим визначив п'ять стовпів хіп-хоп культури: MCing, DJing, breaking, graffiti writing, and knowledge. Інші елементи включають бітбоксинг, хіп-хоп моду і сленг.
Виникнувши в Південному Бронксі, в 1980-х роках хіп-хоп став частиною молодіжної культури в багатьох країнах світу. З кінця 1990-х з вуличного андеграунду, що має гостро соціальну спрямованість, хіп-хоп поступово перетворився на частину музичної індустрії, а до середини першого десятиліття нинішнього століття субкультура стала "модною", "мейнстрімной". Однак, незважаючи на це, усередині хіп-хоп чимало діячів все ще продовжують його «основну лінію» - протест проти нерівності й несправедливості, опозицію до можновладців.

-Брейк-данс

Брейк-данс або бібоінг (англ. breakdance) - вуличний танець, одна з течій хіп-хоп культури.
C-walk (Crip walk)
Crip walk (C-walk, Cwalk) - стиль сучасного вуличного танцю, орієнтований на віртуозну імпровізовану роботу стоп. C-Walk народився десь в 1970 році в Південній і Центральній частині Лос-Анджелеса.
-Поппінг

Поппінг (паппінг, пап; від англ. Popping) - стиль танцю, який заснований на техніці швидкого скорочення і розслаблення м'язів, щоб викликати поштовхи в тілі танцюриста - поп чи хіт. Це робиться безперервно в ритмі музики в поєднанні з різними рухами і позами. Танцюрист, виконуючий Поппінг, називається поппером. в Росії довгий час невірно називався «верхній брейк-данс». Поппінг також використовується як загальний термін для групи споріднених стилів, які часто об'єднуються з Поппінг, щоб створити більшу різноманітність у виконанні.

У змаганнях з вуличних танців Juste Debout, Popping є одним з основних 4 категорій, по яких проходять батли (змагання)
-Krump
-Локінга
Справжня краса якого лежить у чистій імпровізації, а не серії запланованих послідовних рухів.