Сучасний танець (Contemporary Dance)

Tags :

Тридцять підлітків на дискотеці в унісон рухаються під примітивний біт.

Вони смикають руками і кивають головою. Темп зобов'язує робити це дев'яноста разів на хвилину. Посмикати - відпочили. Ні, це не Contemporary, швидше - зразок масової поведінки.

Дорогий клуб, рівень вище середнього. Тут проводяться вечори rnb. М'яке світло, музика - Mary J. Blige, або B2K. Таку не слухають просто так, вона «рідкісна». Вона вимагає танцю. А танцю немає і в помині. Є щось неясне, жалюгідне, ні на що не схоже. У кожному, хто на танцполі - сковуючий руху сором за себе. Ні, це смішно, це теж не Contemporary. Варто розібратися. Якби слово «сучасний» означало саме така поведінка, навіть кульгавий вважався би геніальним танцюристом. Все інакше. Contemporary Dance виступає проти тієї сучасності, де всі як один, і всі не вміють танцювати. Це мистецтво яскравих форм. Через нього кидаєшся в очі в напівтемряві дискотек. Тебе помічають за стінами клубу в повсякденності. Більше того - ти вчишся бачити сам себе і ця здатність з моменту, як ти її відчув, забезпечує любов до руху на все життя.

Стильова еклектика сучасного танцю задовольняє будь-яким вимогам. Молодіжна культура, стріт-біт, Брейк - це модно, зухвало-енергійно. Віртуозна Латіна, завжди пізнавана, запальна - чому б і ні? Подобаються бродвейние постановки та мюзикли? Тоді вам дорога в Джаз Модерн. І все це Contemporary Dance. Але звідки стільки?

«Ми сучасні люди, і у нас є важливі проблеми, про які ми хочемо танцювати» - сказала майстер танцю Марти Грем. У цих словах - метафізика нового мистецтва. Одного разу стало ясно, що класичний танець програв битву з двадцятим століттям. Час заявило класиці «ти мені вже не так потрібна» і залишило її позаду. Виникла необхідність у чомусь принципово новому, і це нове за допомогою руху повинно було висловити, пояснити, трансформувати величезний мозаїчний світ. Відтепер від танцю чекали неймовірного. Одна з важливих проблем - у тому, як танцювати неймовірно. Але це для небагатьох. Ми ще до цього повернемося. Зараз наше питання-чи можна

Танцювати, щоб жити краще?

Можна. Contemporary Dance - мистецтво безлічі рівнів. Знадобиться дюжина уроків, щоб відчути себе вільно на дансингу в якому клубі. Щоб вільно рухатися під hip-hop, locking, uprocking, freestyle, house, funk, r & b. П'ятнадцять хвилин на день - і ви не втратите набутих навичок. Але той, хто обмежується цим, не любить танець по-справжньому, бо не знає його добре. Може, танець потрібен вам тільки, щоб справити враження на клубну публіку? Тоді достатньо. Не читайте далі, запишіться в секцію - дуже скоро ви отримаєте, що хотіли.

Contemporary Dance - мистецтво безлічі рівнів. Після дванадцяти уроків будуть інші. Вам відкриються нові можливості. Це подобається; через якийсь час ви звикаєте танцювати і вже не мислите себе поза мистецтвом. Не дивно: сучасний танець вдячний до того, хто добре його танцює. Стати в пару - і ви перестанете боятися близькості. Виховаєте в собі чуйність до партнера. Соло ж залишить вас наодинці - з нескінченністю, яку рух перетворить на красу. Можна банально згадати і про те, що танець зміцнює організм: звільняє від стресу, тонізує м'язи, піднімає настрій. Сила, пластичність, гнучкість, витривалість. Ви переконаєтеся, що рух - це здоров'я. З часом танець перестане сприйматися як щось, що необхідно виконувати в умовленому місці в обумовлений час. Він увійде в життя, і її якість стане краще. Ви будете жити, танцюючи. Можливо, ваш світ від цього зміниться невпізнанно. І вже в новому світі трапиться, що ви захочете

Жити, щоб краще танцювати.

Це - найвищий рівень. На ньому відкриваються шляхи до вміння танцювати неймовірно. Тобто створювати нове. Знати своє тіло настільки, щоб використовувати його як інструмент Творця. Це вже не «кидатися в очі в напівтемряві дискотек». Тут Contemporary Dance розкривається повністю - в русі сучасності до ідеалу по шляху танцю.