Смерть і відродження танцю Лінді Хопа

Tags :

До початку 40-х років міцно встановився термін, яким називали всі стилі - джіттербаг (Jitterbug).

Термін цей, вельми сумнівний, вже вказував на виродження танцю - за спогадами Ела МінНС, у 30-х так називали будь-якого поганого білого танцюриста. Сам термін закріпився після знаменитого концерту Бенні Гудмана в нью-йоркському 'Paramount Theatre' в 1938 році. Публіка тоді почала танцювати у проходах, і Гудман, хоча і колишній 'королем свінгу', але при цьому не переносила танцюристів (він вважав, що вони відволікають увагу публіки від музики), сказав: 'Вони виглядають як натовп jitterbugs!'. Jitterbug на південному сленгу означало 'сифіліс', так що Гудман просто хотів сказати, що танцюристи - натовп сіпаються сифілітиків. Газетярі, незнайомі, ймовірно, зі сленгові значенням терміну, підхопили це визначення і наступного дня слово 'джіттербаг' було в газетних заголовках.
Під час Другої Світової Війни команди USO (американської організації, що створювала групи артистів, які виїжджали розважатиме солдатів) привезли East Coast Swing в Європу, де він ще більш спростився і отримав назву джайв (Jive). Назва походить від вийшла тоді ж книги кеба Келлоуея 'Jive Talk', проте чого європейці не знали, так це сленгові значення слова 'jive' - м'яко його можна перекласти як 'дурниця'.

Під яким би то не було назвою, танець виріс зі свінгового музикою, і коли по закінченні Другої Світової Війни закінчилася і 'ера свінгу', Лінді Хоп почав вмирати. Багато знамениті танцювальні трупи розвалилися, танцзали закривалися щодня.

У 50-х була зроблена спроба врятувати Лінді Хоп, перейменувавши його в рок-н-рол. У 1956 році 'Harvest Moon Ball' навіть мав так звану 'Rock'n'Roll Division'. Багато танцювальні студії, включаючи студію Артура Мюррея, в спробі привернути публіку, ввели 'рок-н-рол' у свою програму, але викладали вони під цією назвою стовідсотковий West Coast Swing. Точно так само 'рок-н-рол', який можна побачити в таких фільмах як 'Rock around the Clock' (1956), 'Don't Knock the Rock' (1956), 'Untamed Youth' (1957), 'Carnival Rock '(1957) і багатьох інших, був насправді West Coast Swing (або, іноді, East Coast - наприклад, у фільму 1956 року' Rock, Rock, Rock ').

Телебачення, яке прийшло на зміну танцю як головному способу розваги, забезпечило згасання танцю, а твіст остаточно його знищив.

Протягом десятиліть існувало тільки кілька відгомонів колишньої величі Лінді Хопа. З одного боку 'розвивався' джайв, ставши в кінцевому підсумку найбільш порожній, фальшивою і слабкою формою свінгового танців. По інший бік знаходилися так звані 'Товариства Лінді Хопа' (Lindy Hop Societies), які намагалися підтримати Лінді Хоп в його 'первісному' вигляді, але їх снобізм і нетерпимість до будь-якій спробі модифікації танцю відштовхували багатьох. І, нарешті, в деяких танцювальних студіях продовжували викладати East Coast Swing у вкрай 'розведеною водою' формі - щось на зразок курсів, на яких обіцяють навчити десяти танців за вісім занять.

У 1985 році в Нью-Йорку Ерін Стівенс і Стів Мітчелл сформували 'The New York Swing Dance Society', сподвігнув Френкі Меннінга залишити поштове відділення, в якому він працював протягом останніх десятиліть, і почати викладати 'савойський стиль' Лінді Хопа. Тим не менш, ця організація була орієнтована на професійних танцюристів, і до широкої популярності Лінді Хопа не прагнула.

У 1989 році в Лос-Анжелесі пройшов перший концерт дивною і нікому не відомої групи, яка незабаром сколихнула країну - Royal Crown Revue. У місті за містом, штаті за штатом вони заражали людей своєю любов'ю до культури і музиці 30-х і 40-х років. Незабаром по всій Америці утворилися невеликі групки людей, щиро зацікавлених цією культурою і всім способом життя. Вони відродили свінгового музику, вони наділи речі 40-х років, вони заповнили свої будинки меблями і предметами побуту 30-50-х, які інші викидали на смітник. Залишалася тільки одна неохоплених сфера - танці.

Ось тут треба бути чесними з собою - на початку ніхто з цих людей не вмів танцювати. Люди ж, які вміли танцювати, не мали ніякого відношення до створення цієї субкультури. Танцюристи з'явилися вже пізніше, після відкриття в 1993 році в Лос-Анжелесі клубу 'The Derby', першого клубу за багато років, в якому щодня проходили свінгового вечірки та концерти. Перші ж експерименти були, можливо, безглузді, але зате щирі - багато хто просто намагалися копіювати те, що вони бачили в старих фільмах. Техніка не була важлива. Навіть попадання в ритм було не дуже-то й важливо. Поки ти не наступав партнеру на ноги, ти робив все правильно. Поняття 'неправильно' було принесено зі світу професійних танцюристів набагато пізніше, в 1997 році, коли фільм 'Swingers' виніс цю субкультуру на публіку і зробив свінг масовим феноменом.

В остаточному підсумку, головним все ж залишається одне просте правило - отримувати задоволення і не відноситися дуже серйозно. У фільмі 'Swing Time' Джинджер Роджерс запитує Фреда Астера: 'Ти так само боїшся, як і я?' На що Астер відповідає: 'Не нервуй. Це всього лише танець. Не про що турбуватися '.

Многие сегодня предпочитают покупать дорогие и очень функциональные смартфоны, телефоны, планшеты, ноутбуки и тому подобное. Одним из самых популярных в наше время стали iPad 2 ремонт которых обойдется вам совсем недорого. Поэтому не откладывайте в случае поломки ремонт в длинный ящик, ведь чтобы вернуть к работе вашего "дорогого любимчика" вам просто необходимо его профессионально его "подлечить".