Що таке танець бугі?

Tags :

Все почалося з того, що якийсь Чарльз Ліндберг здійснив поодинці в 1927 році переліт через Атлантичний океан з Нью-Йорка в Париж на аероплані.

На наступний ранок газети вийшли із заголовками "Lindy Hops the Atlantic" ("Лінді перестрибує Атлантику"). Джорджа Сноудена, знаменитого танцюриста з Гарлема запитали через кілька днів: "Що за танець ви виконуєте?" На що була відповідь: "Я танцюю Лінді Хоп" ...

В кінці 20-х років в джаз прийшла ціла плеяда талановитих молодих музикантів-негрів: Дюк Еллінгтон, Джиммі Лансфорд, Каут Бейсі ... До початку 30-х років вони створюють новий стиль джазового біг-бенду - надзвичайно популярний стиль "Swing". Настала епоха свінг. До середини 30-х років свінг звучить по радіо, в концертних холах, на пластинках, в клубах, в кіно.

Захоплення свінгом в Америці стало загальним, але особливо популярним він став серед молоді, де з'явилася ціла прошарок його шанувальників і шанувальниць. Як і рок-н-рол в 50-ті, свінг і джазові танці були однією з форм протесту молоді проти традиційних поглядів своїх батьків, їхнього деспотизму, нерозуміння інтересів молодих, в тому числі і проти їх несхвального стосунку до джазу, який вони вважали символом розбещеності та розпусти.

У цей період свінговий джаз породжує певний тип танцювальної пластики, в якій проявляється безсумнівну естетичне і ритмічне єдність руху і музичного виконання. У простій формі ця пластика виражається в несвідомому розгойдуванні і прітоптиванія в такт музиці. У рухах танцюристів органічно беруть участь не тільки ноги, але і зукі, стегна, практично всі частини тіла. Лінді Хоп, самий популярний танець цієї епохи, йшов своїм корінням в Чарльстон і відрізнявся від усіх свінгового танців великою кількістю отскаківаній в поєднанні зі стрибками і акробатикою, яка вимагала хорошої фізичної підготовки від пар.

У 1935 році біг-бенди Савоя заразили білу молодь новою музикою та новим танцем. Щоб приховати витоки цього танцю вони стали використовувати слово Jitterbug. При цьому зникли елементи Чарльстона і деякі дуже складні акробатичні прийоми.

До початку 40-х років популярність свінгового біг-бендів стала падати. З ними став згасати інтерес і до Лінді хопу. Однак у період війни американські солдати встигли привезти з собою в Європу джіттербаг, де він пережив нову сплеск популярності. До кінця 40-х музичний і танцювальний бум в Америці зійшов нанівець. Зникли великі оркестри, подорослішали юні шанувальники Лінді і джіттербаг.

У 50-ті роки Америка пережила ще більшу захоплення за своїми масштабами ніж Свінг-бум. Білл Хейлі і його "Комети" створили нову музику - Rock and Roll. З'явився і новий танець - рок-н-рол. Як і Лінді він був насичений акробатичними трюками, вимагав гарної фізичної форми від партнерів. Отримав особливу популярність в Європі, де згодом був стандартизований і перетворився на вид спорту - сучасний акробатичний рок-н-рол.

У деяких країнах Європи Лінді отримав нові форми. Так, в Англії схожий танець отримав назву Jive. У Німеччині - Boogie-Woogie. Цей різновид танцю прийшла в Європу в 50-х року разом з рок-н-ролом і базується на моторному мелодії. У Джайві (часто виступає як синонім Бугі) немає підйомів партнерки але зате є багато рухів в стрибках і отскаківаніях. В Рок-н-ролі при збереженні стрибків особлива увага приділяється акробатики партнерок.

У 80-х роках почався рух по відродженню джазових танців. У наші дні існує більше 350 клубів займаються популяризацією цих танців. І нехай згоди в термінах і підходах часто між ними немає, зате їх об'єднує любов до цих дивно цікавим танцям.

купить авто на сегодняшний день мечтаю многие, один хочет новое, а другой б/у. Именно в таких случаях люди обращаются на www.fara.ru/nsk/nissan, где вы всегда сможете выбрать себе авто "по карману".