Що ми вибираємо для своїх дітей? (Які танцювальні заняття)

Tags :

Не так давно ми могли бачити, як в танцювальних студіях для дітей пропонувався лише хіп-хоп чи естрадні танці, а ще раніше - лише класичний і характерний (народний) танець.

А зараз вже так велике розмаїття пропонованих для дітей танцювальних напрямків!

З часом майже кожен напрямок, яке популярне у тій чи іншій мірі у дорослих "сходить" на дітей у як правило адаптованому вигляді. У пік популярності хіп-хопу дитячі групи іменувалися ще "естрадні танці", в яких лише боязко вводились елементи клубних і вуличних стилів танцю. Минув рік-другий, і ось зустрічаємо дитячий хіп-хоп у відособленому (і дуже популярному) вигляді. В кінці двотисячних років в Росію "прийшов" тектонік. Перші роки його танцювали дорослі і підлітки. Але зараз це і дитяче напрямок. Багато діти та їхні батьки цілеспрямовано запитують цей стиль у танцювальній студії. Те ж відбулося і з танцем живота. Мода на цей стиль танцю серед дорослих пішла на невеликий спад, як і в тектоніці, тоді як діти його освоюють все більше і більше. І з превеликим задоволенням. Ми починаємо переглядати свої поняття про дитячі танцях. Зараз вже зустрічається і дитяче гоугоу, дитячі ірландські, індійські, циганські танці, дитяче фламенко, дитяча циркова акробатика, брейкданс, дитяча класична хореографія та дитячий народний танець. З'являється навіть дитячий спортивний (акробатичний-гімнастичний) pole-dance.

У деяких викликають обурення такі словосполучення як "дитячий танець живота" і "дитячий східний танець". Але треба розуміти, що переходячи в дитячу категорію, ці танці (як і багато інших описані мною вище) адаптуються, змінюються для дітей. Так, у танці живота майже зникає тряска. Акцент переходить на переважання пластичних рухів рук, повороти, обертання - руху, які в дорослому белліданс грають фактично допоміжну роль. По-перше, це робить дитячий східний танець більш піднесеним, шляхетним, гармонійним плюс дає можливість розвивати дітей більш різнобічно. (Ми звичайно тут і далі обговорюємо роботу відповідальних і розуміючих викладачів) 

Таке поняття як "гоугоу" (go-go) зазнало багато змін. Зараз - це вже просто клубний танець жіночного (а не еротичного) характеру. Так, у ньому є рухи стегон, але це - танець природний для дискотеки, публічного свята, де люди рухаються під сучасну популярну музику. Тому рухи гоугоу вплітаються в дитячі програми клубного танцю, різні "дитячі клубні мікси", також як і руху інших клубних стилів: вакінг, поппінга, вог-стилю. Часто всі ці елементи привносяться викладачем у вивчення за програмою "дитячий хіп-хоп", дозволяючи розвивати дітей більш багатосторонньо та під'юджувати більш цікаві танці. Тоді як руху при цьому не виглядають ні як вульгарні, ні як невідповідні для дітей.
Шкода констатувати той факт, що як люди майже перестали приводити дітей на класичну хореографію і народні танці, так майже і не приводять. А адже ці стилі за багато десятиліть "обросли" усталеною системою фізичного вдосконалення, тоді як інші стилі ще тільки-тільки обзаводяться подібними системами. 

Як вибрати своїй дитині танці? Може він вже сам знає, що хоче? Може він уже слухає певну музику і дуже її любить? Важливий фактор: якого фізичного вдосконалення Ви хочете досягти? Будемо чесними: нам як батькам важлива витривалість, сила, гнучкість, постава, фігура і як наслідок цих факторів здоров'я і краса.