РОЛЬ РОЗМИНКИ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ТАНЦЮ

Tags :

Говорячи про танцювальної розминці більшість, навіть достатньо досвідчених танцюристів, як правило, мають на увазі м'язовий комфорт і безпека.

Робота нерозігріті м'язами пов'язана з, так званими, микротравмами, тобто з мікроруйнування волокон м'язів, що приводять до деформацій і огрубіння тканин. Вони невідчутні спочатку, але є стресом для організму і згодом можуть привести до більш-менш серйозних травм.

Однак, ми хотіли б тут поговорити про інший, не менш важливої ??функції розминки, пов'язаної з «налаштуванням» нашого тіла до занять. Функції, яка нерідко упускається з виду, але без якої грамотного оволодіння танцювальним матеріалом неможливо.

У наш вік інформації та технологій на перше місце в будь-якій справі, а пріорі, ставиться голова. Ми настільки звикли осягати навколишній світ цією частиною тіла, що інші варіанти спочатку абсолютно виключаються. Однак, в деяких напрямках, до яких належить і танець, голова хоч і є важливою складовою, але далеко не визначальною.

Як тільки справа доходить до тіла, голові доводиться розписатися у власній неспроможності. Наше тіло підпорядковується зовсім іншим, власним, законами, і саме про них ми зараз і поговоримо.

Взаємовідношення з власним тілом, в чому подібно взаєминам фахівця зі своїм інструментом. Найбільш наочно це проявляється в музичній сфері. Не один музикант не намагатиметься тяжіти над своїм інструментом. Кожен інструмент володіє власним характером і власними можливостями, і завдання музиканта полягає в тому, щоб виявити ці можливості. Не дарма, існують концертуючі музиканти, що виходять на сцену тільки зі своїм інструментом (навіть серед піаністів!). Налаштування інструменту, про яку ми нерідко знаємо лише з не надто приємного процесу перед виставою, передбачає собою не тільки зміни інструменту, але і самого музиканта, його спорідненість з інструментом.

Точно так само і в танцях. Більшість новачків, трохи освоївшись і оговтавшись від першої невпевненості, починають, буквально, полювання за новими зв'язками, елементами і фігурами. Для них майстерність, в цей період, полягає в кількості матеріалу. Відповідно, будь-яке відволікання від отримання нової інформації сприймається як втрата часу і викликає невдоволення.

Однак, з точки зору реальних успіхів, цей час є найбільш бляклим і найменш успішним. Якість виконуваних елементів виявляється на досить невисокому рівні, як з точки зору техніки, так і з точки зору естетичного сприйняття.

Пояснюється це вельми просто. На цьому рівні сприйняття відбувається формально, тобто від елемента береться лише зовнішня оболонка, без внутрішнього відчуття. Справжнє ж сприйняття може здійснюватися тільки чуттям самого корпусу.

І ось тут на перший план виходить розминка. Як і будь-який інструмент, тіло в розладнаному вигляді не здатна до точного відтворення. Розігріваючи різні групи м'язів, ми розганяємо по всьому тілу кров, збагачену киснем, одночасно живлячи як самі м'язи, так і мозок. Цим ми, як би, активуємо внутрішнє «тактильне» відчуття і готуємося до того, щоб краще, точніше і тонше вловлювати характер руху. Надалі, налаштоване тіло саме підказує як правильніше і ергономічнєє виконати той чи інше елемент.

Таким чином, «налаштовуючи» наш інструмент - тіло, ми, нерідко самі того не усвідомлюючи, готуємо його до прямого переймання («скануванню») того, що показує педагог. Без розминки - настройки тіла пряме сприйняття, а значить і справжнє вивчення, неможливо.

Корсеты и бантажи Ортез с каждым днем покупает все большее количество людей, которых беспокоят проблемы со спиной. Основная причина такой популярности - это качество и положительное воздействие на те места, которые требуют помощи.