Роль музики і танців у розвитку особистості дитини

Tags :

У тлумачних словниках російської мови слово « музика » позначає « мистецтво, що відображає дійсність у звукових художніх образах.

Говорячи інакше, музика - це не просто набір узгоджених звуків, а комора вражень та емоцій. Чути, розуміти гармонію цих музичних образів може тільки духовно багата людина, тому, чим раніше ми почнемо знайомити дитину з цінностями світової музичної культури, тим легше йому буде в майбутньому орієнтуватися в океані звуків і мелодій.

У всі часи музичному вихованню дітей приділялася величезна увага. Звернемося лише до однієї дати : в 1953 році при ЮНЕСКО була створена організація з музичного виховання дітей, юнацтва та молоді. І до цих пір музичну освіту і виховання дитини є пріоритетним напрямком у всьому світі. Музика в дошкільному віці - джерело особливої ??дитячої радості. Дитина відкриває для себе її красу, чарівну силу, а в різній музичної діяльності він розкриває свій творчий потенціал.

Дорослим необхідно зауважити, виділити інтереси дитини, його тягу і здібності до того чи іншого виду діяльності, а також створити сприятливі умови для задоволення його інтересів і потреб. Це завдання має вирішуватися батьками та педагогами у процесі становлення особистості дитини ще до її народження. Знайомити малюка з музикою необхідно також професійно, продумано, як і навчати його грі на музичних інструментах. Тому на сучасному етапі розроблено безліч методик і програм по залученню дитини до світової музичної культури для педагогів і батьків. Можна привести в приклад наступні програми та методичні розробки:

«Музичні шедеври » - програма по сприйняттю музики О. П. Радиновой, «У світі музичної драматургії » - програма по ритміці Т. Ф. Кореневой ( зміст цих програм засноване на зразках світової музичної класики ), « Ритмічна мозаїка » - програма з танцювальної ритміці А. І. Буреніної ( ця програма заснована як на класиці, так і на сучасної інструментальної та дитячої музиці).

Для розвитку почуття ритму і музичного слуху можна використовувати відому методику Карла Орфа « Шульверк ». Також можливе використання методичних розробок досвідченого педагога, який буде займатися з малюком. Мені хочеться відзначити, що заняття музикою - це не лише навчання дитини нотної грамоти та техніці грі на інструменті. Це насамперед заняття з розвитку емоцій, почуттів. А потім, на базі цих здібностей, можна розвинути музичний слух і відчуття ритму.

Безумовно, не всі діти мають даними природою музичним слухом. Однак, його можна розвинути шляхом поступово ускладнюються вправ. Але заняття музикою з малими дітьми мають особливу специфіку : вони проводяться в русі, і обов'язково в грі. Гра - провідна діяльність дошкільника, тому всі програми і методики навчання будуються на основі цього виду діяльності. На сучасному етапі таких методичних розробок існує величезна кількість. Це програми по слухання музики, ритміці, музично -ігрової діяльності.

Така музично - педагогічна дисципліна, як музика допомагає дитині активізувати естетичне сприйняття через рух, пластику власного тіла. Цей вид занять прищеплює йому усвідомлене ставлення до музики, допомагає дітям проявити їх творчі здібності.

Швейцарський музикант - педагог Еміль Жак - Далькроз (1865 - 1950), основоположник ритміки, зазначав нерозривний зв'язок між рухом і сприйняттям музики. Педагогами доведено, що рух впливає не тільки на процеси сприйняття, а й на розумовий розвиток в цілому. Тут застосовно вираз « рука вчить голову». Гра на музичних інструментах розвиває дрібну моторику пальців, рівень розвитку якої позитивно впливає на розвиток мови, пам'яті і т. д.. Думка про те, що музиканти однаково добре запам'ятовують вірші і виконують арифметичні дії не позбавлене сенсу, оскільки гра на інструменті передбачає однаковий розвиток правої і лівої рук, що позитивно відбивається на процесі формування обох півкуль головного мозку.

Аналізуючи вищесказане, можна зробити висновок, що заняття музикою будуть однаково корисні й тим дітям, які володіють математичним складом розуму, і тим, хто схильний до гуманітарних предметів. Відчуття ритму, музичний слух, вміння грати на музичних інструментах, співати - це не найголовніші результати занять музикою. Уміння переживати характер і настрій музичних образів, емоційно сприймати високохудожні твори мистецтва, як еталони краси - ось ті якості, які вихователі та батьки зможуть прищепити дитині в процесі музичної діяльності.

Одним из самых популярных запросов в поисковых системах интернета на сегодняшний день является "Откровенное фото звезд". И это вовсе не удивительно, ведь зачастую у знаменитостей очень привлекательные фигуры, достойные восхищения.