Лезгинка: загальна інформація

Tags :

Якщо ви вважаєте, що на Кавказі існує тільки один танець, то ... повинен вам сказати, що все далеко не так

На сьогоднішній день музика для бальних танців достатньо різноманітна, але від неї залежить і сама постава танцю. Таким чином, підбору такої музики варто приділити особливу увагу, адже вона зможе зробити танець дійсно вражаючим.

Не секрет, що Північний Кавказ просто «напханий» народами і народностями. І кожен з цих народів має свій танець, з притаманною тільки йому ритмікою, музикою, костюмами і характером. Особисто я можу навскидку назвати більш 50 (!) Танців народів Кавказу. Наприклад, тільки в Грузії їх понад 20. Більш детальну інформацію можете прочитати в статті «Кавказькі танці та їх різновиди».

Кілька слів про походження лезгинки. Цей вічний спір, кінця і краю якій, не видно. Усі намагаються стати прабатьками лезгинки, але факти є факти. Я не буду говорити, який саме народ, скажімо так, «придумав» лезгинку. Вистачить мені читацького гніву! Скажу одне, батьківщиною лезгинки є Дагестан.

Ну, і останнє, про що мені б хотілося тут сказати - унікальність лезгинки. Дійсно, сьогодні жоден народний танець у світі не придбав такої популярності. Її танцюють всі - від мала до велика. Не дарма я на безкоштовні курси лезгинку стверджую, що навчитися танцювати зможе будь-яка людина від 5 до 100 років. Вам смішно, але я сам бачив, як старий у 104 роки хвацько витанцьовував під звуки кавказького танцю. Крім простого люду, лезгинку танцюють в багатьох танцювальних колективах. Багато з них відомі в усьому світі. Наприклад, ансамблі «Лезгинка» і «Алан». Не можна не згадати про те, що багато найвідоміші постановники ставлять лезгинку на сцені опери та балету. Детальніше про це я писав у статті «Історичні досягнення лезгинки». Ну, і не можна не сказати про ту об'єднавчої сили танцю, яка зв'язала навіки всі народи Північного Кавказу.

Тут же хочу додати пару рядків про навчання Лезгинці. Способів навчання існує багато. Все залежить від вашого бажання, внутрішньої дисципліни і ресурсів (часу, грошей і так далі).