Індійський танець

Tags :

Класичний індійський танець являє нам синтез фізичної і духовної сили.

У різних напрямків танцю в Індії проявляється якийсь загальний трансцідентальний імпульс. Що багато в чому пояснюється особливим значенням кожного жесту, а також зв'язком з індуїзмом з його багатющим фольклором.

В індуїстських переказах вказується на божественне начало танцю, насамперед танець був породжений одним з Богів. Західна цивілізація століттями ставила танець в опозицію своїй вірі, тоді як індуїзм зробив танець засобом духовного розвитку людини. В результаті індійський танець? як багато хто знає, тісно пов'язаний з різноманітними переказами, міфами, нерідко для танцю беруться теми міфів. Є навіть поеми, написані спеціально для постановки танців на їх основі. Раз релігія не тільки дозволяє, але й схвалює танець, в храмі є спеціальні площі для ритуальних танців, а на багатьох стінах можна побачити зображення танцюючих.

Мистецтво абхінайі - вираз сюжету, емоцій через майстерно підібрані вирази обличчя, жести, грим, костюми, супроводжуючий вокал і текст пісні. Положення пальців і руки називаються Хаста або Мудрого. Кожна з них має певне значення. Тому для вивчення класичного індійського танцю потрібна певна частка терпіння. Щоб зрозуміти такий танець, треба знати цей 'словник'. Деякі Хаста зрозумілі на рівні інтуїції. Наприклад, акуратне прикривання особи краєм сарі. А деякі не зрозуміти без ознайомлення з їх символічною суттю. До того ж, діючи одночасно, права і ліва руки можуть показати різні Хаста, разом звертаючись нове значення.

Хоча не варто зводити виразність класичного індійського танцю до зашифрованих послань. Внесення інформації в жести аж ніяк не звільняє танцюриста від вираження образу та сюжету танцю традиційними для будь-якого танцю засобами. У багатьох сюжетах є як побутовий, так і духовний аспект. Наприклад, героїня (найіка) і герой (найака) сваряться, миряться і т.д. Третій персонаж - подружка героїні сприяє союзу закоханих: знайомить, мирить. Все начебто очевидно. Однак є й інший зміст. Героїня символізує душу людини, а герой - вищу душу, вищу силу і сенс. Вони прагнуть до злиття, чому сприяють доброзичливці: батьки, друзі, вчителі. Так, у трактуванні різних виконавців один і той же сюжет може обернутися зовсім різними сторонами.

Індійський танець нерідко ділять на класичний і народний. Класичний танець - щось довго формувалися і широко визнане. Як і в інших країнах, в Індії можна побачити різні танці в різних областях. Деякі запам'ятовуються 'приземленностью'. Танцюристи немов не можуть відірватися від землі, рухаючись весь час на напівзігнутих ногах. В інших танцівниці прагнуть до неба, немов намагаючись 'вирости' до нього. Ось кілька прикладів 'народних напрямків'.

Бхарата натьям - складний танець штату Тамілнад. Танець динамічний, лінійний., З безліччю прітоптиванія, поворотів і стрибків. Багато врівноважених поз з витягнутими ногами і руками.
Кахтак - танцювальний розповідь. На щиколотки часто прикріплюються дзвіночки.

Маніпурі - танець краю Маніпур. У танці повинна поєднуватися сувора стриманість і одночасно з цим легкість.

До настання 20-го століття танець був частиною храмових обрядів. Храмові танцівниці називалися 'девадассі' (буквально перекладається - 'раба Бога') або 'Баядерки'. Британське правління багато чого змінило. Баядерки стали танцювати в будинках землевласників, користуватися поганою репутацією. До міфологічним поемам для виконання в танці стали приєднуватися поеми, що вихваляють землевласника, які тепер вимагалося 'витанцьовувати'. Подібні зміни негативно позначилися на ставленні індійців до мистецтва танцю. Впав соціальний статус танцівниці.

Зараз ми більше зустрічаємося з тим індійським танцем, що підносить нам індійський кінематограф. Елементи класичного танцю сплітаються з рухами, що додають танцю видовищність. І поки поборники чистоти класичних танців сперечаються з сучасними творцями, ми радіємо, споглядаючи предмети культури цієї дивовижної країни.

На сегодняшний день дисконтная карта - это своеобразный атрибут различных магазинов, фитнес-клубов, есервисо и прочего. Благодаря им клиентов станет значительно больше, ведь это считается преимуществом - иметь дисконтную карту, которая поможет значительно сэкономить денежные средства.